Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > RCB alarmuje Polaków o fałszywym dokumencie. Widnieje na nim "podpis" marszałka
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 26.05.2023 10:05

RCB alarmuje Polaków o fałszywym dokumencie. Widnieje na nim "podpis" marszałka

telefon alert RCB
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alarmuje. W sieci pojawił się fałszywy dokument, zgodnie z którym marszałek województwa podkarpackiego miał wydać zakaz przebywania w trzech powiatach przygranicznych. - Fałszywy dokument jest elementem rosyjskiej operacji dezinformacyjnej - czytamy w specjalnym komunikacie RCB.

RCB wydało pilny komunikat, wiele osób mogło zostać wprowadzonych w błąd

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa pilnie wydało komunikat, który podważa autentyczność jednego z dokumentów. Chodzi o decyzję rzekomo wydaną przez Władysława Otyla, marszałka województwa podkarpackiego.

Michał Wiśniewski zaliczył potężną wpadkę, tak pożegnał Tinę Turner. "Trochę więcej szacunku"

Pojawił się fałszywy dokument, RCB dementuje

Fałszywy dokument krąży w sieci i wiele osób mogło zostać wprowadzonych w błąd. Sprawa jest poważna, gdyż zgodnie z informacjami zawartymi w nieprawdziwej decyzji aż trzy powiaty objęte miały zostać zakazem przebywania. 

- Dokument zawiera m.in. fałszywe informacje o wprowadzeniu czasowego zakazu przebywania w powiatach jarosławskim, lubaczowskimprzemyskim - w strefie przygranicznej z Ukrainą - czytamy w specjalnym komunikacie RCB. Śledczy nie musieli długo zastanawiać się kto i dlaczego zdecydował się na taki krok.

RCB ostrzega, a marszałek potwierdza

W komunikacie wydanym przez RCB widać fałszywy dokument. Widnieje na nim herb oraz fałszywy podpis marszałka województwa podkarpackiego. Nie ma jednak on nic wspólnego z prawdą. Rządowe Centrum Bezpieczeństwo opatrzyło go wielkim napisem “dezinformacja”.

- Fałszywy dokument jest elementem rosyjskiej operacji dezinformacyjnej - dodaje RCB w alarmującym komunikacie. Żaden z trzech powiatów wskazanych w decyzji nie został objęty zakazem przebywania. 

Mieszkańcy i turyści nie mają powodów do obaw. Również na stronie Samorządu Województwa Podkarpackiego pojawiła się adnotacja o komunikacie RCB i podkreśleniu, iż krążący w sieci dokument jest fałszywy.

Źródło: goniec.pl

Tagi: Alert RCB