Goniec.pl
[II-51]

goniec.pl

Prosty sposób, żeby wyjąć szybę z piekarnika, ułatwia mycie

4 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Choć kuchenny piekarnik należy do wyposażenia, z którego regularnie korzystają domownicy, to mnóstwo osób nie ma pojęcia o przycisku znajdującym się w jego drzwiczkach. Okazuje się, że jest bardzo przydatny – szczeg&oa

Piekarnik to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchennego. Można w nim przygotować przepyszne ciasta oraz duże pieczenie, co jest szczególnie praktyczne, gdy spodziewamy się wizyty licznej grupy gości. Bez odpowiednio działającego urządzenia jednak łatwo doprowadzić do spalenia lub niedopieczenia dania.

Każdy, kto czasem zajmuje się przygotowywaniem posiłków, wie, że najlepiej jest myć piekarnik niedługo po użyciu. Regularne czyszczenie urządzenia kuchennego sprawia, że łatwiej usunąć tłuszcz, który osadza się na jego ruszcie, ściankach oraz drzwiczkach. Dobrze wiemy, że to jednak wiedza teoretyczna, która nie zawsze zostaje wprowadzona w życie.

Przycisk na drzwiach piekarnika ułatwia czyszczenie

Jeśli zazwyczaj zapominamy o regularnym czyszczeniu piekarnika, po pewnym czasie może nas spotkać niemiła niespodzianka. Któregoś dnia może okazać się, że będziemy chceli zajrzeć przez szybę w drzwiczkach do środka, żeby sprawdzić, jak wygląda przygotowywane danie, ale nie zobaczymy niczego poza ciemnymi smugami.

Wówczas wielu użytkowników uznaje, że to już czas na porządne szorowanie urządzenia kuchennego. Niestety szybko okazuje się, że to prawdziwe wyzwanie, któremu nie wszyscy są w stanie podołać. Kończą się gąbki, płyny i cierpliwość, a szyba nadal nie jest przejrzysta.

[EMBED-243]

Na szczęście w drzwiczkach piekarnika znajduje się pewien przycisk, który może znacznie ułatwić nam pracę. Nie wszyscy domownicy jednak wiedzą, do czego służy. Jeden z użytkowników TikToka postanowił nagrać film instruktażowy, by pokazać, jak wyciągnąć szybę urządzenia.

Dzięki temu nagraniu, sprawniej wyczyścisz piekarnik

Autor nagrania, które pojawiło się na TikToku, pokazał, jak można sprawniej wyczyścić nasz piekarnik. Duża w tym zasługa producentów urządzeń kuchennych, którzy zadbali, by konsumenci mieli łatwy dostęp do szyby, która znajduje się na drzwiczkach.

Dobrze wiemy jednak, że nie wszyscy – o ile ktokolwiek – czytają dokładnie instrukcje dołączane do tego typu sprzętów kuchennych. W końcu to tylko piekarnik, czym może się różnić od innych? Dlatego duża część konsumentów może nie wiedzieć o specjalnych zaczepach.

W materiale wideo, który został udostępniony na TikToku, widzimy, że odblokowanie tych zaczepów umożliwia usunięcie zasłony. Przyciski znajdują się przy podstawie drzwiczek. Po ich zwolnieniu możemy wyjąć osłonę, dzięki czemu będziemy mieli lepszy do drugiej warstwy szkła.

Warto pamiętać też o innych dodatkowych poradach, które mogą znacznie pomóc w czyszczeniu piekarnika. Przypalony tłuszcz można potraktować nawet pastą do zębów. Praktyczne jest także zrobienie z folii aluminiowej specjalnego czyścika do usuwania brudu. Przed rozpoczęciem mycia jednak koniecznie należy najpierw usunąć ruszt oraz prowadnice boczne.

[EMBED-684]

  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Kolejny absurdalny materiał białoruskiej telewizji. Nie zabrakło przykładów z Polski

Czytaj więcej >
goniec.pl

Wiadomości

"Kłamią, manipulują i lekceważą nasz naród". Emerytka miażdży rząd PiS-u

Czytaj więcej >
Dawid Mirkowski

Wiadomości

Policja poszukuje Dawida Mirkowskiego. Jest podejrzany o udział w zabójstwie na Nowym Świecie

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Dlaczego Agata Duda nie zabiera głosu publicznie? Młodszy brat tłumaczy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Fatalny wypadek na A4 pod Wrocławiem. Doszło do zderzenia trzech ciężarówek

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Właśnie ujawnili oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Lepiej usiąść przed lekturą

Czytaj więcej >