piekarnik jest przycisk Żródło: Unsplash.com/Stefan C. Asafti (zdjęcie ilustracyjne)

Prosty sposób, żeby wyjąć szybę z piekarnika, ułatwia mycie

4 Maj 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

Choć kuchenny piekarnik należy do wyposażenia, z którego regularnie korzystają domownicy, to mnóstwo osób nie ma pojęcia o przycisku znajdującym się w jego drzwiczkach. Okazuje się, że jest bardzo przydatny – szczególnie, gdy chcemy wyczyścić szybę. Dzięki specjalnym zaczepom możemy ją wyjąć, co znacznie ułatwi mycie.

Piekarnik to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchennego. Można w nim przygotować przepyszne ciasta oraz duże pieczenie, co jest szczególnie praktyczne, gdy spodziewamy się wizyty licznej grupy gości. Bez odpowiednio działającego urządzenia jednak łatwo doprowadzić do spalenia lub niedopieczenia dania.

Każdy, kto czasem zajmuje się przygotowywaniem posiłków, wie, że najlepiej jest myć piekarnik niedługo po użyciu. Regularne czyszczenie urządzenia kuchennego sprawia, że łatwiej usunąć tłuszcz, który osadza się na jego ruszcie, ściankach oraz drzwiczkach. Dobrze wiemy, że to jednak wiedza teoretyczna, która nie zawsze zostaje wprowadzona w życie.

Przycisk na drzwiach piekarnika ułatwia czyszczenie

Jeśli zazwyczaj zapominamy o regularnym czyszczeniu piekarnika, po pewnym czasie może nas spotkać niemiła niespodzianka. Któregoś dnia może okazać się, że będziemy chceli zajrzeć przez szybę w drzwiczkach do środka, żeby sprawdzić, jak wygląda przygotowywane danie, ale nie zobaczymy niczego poza ciemnymi smugami.

Wówczas wielu użytkowników uznaje, że to już czas na porządne szorowanie urządzenia kuchennego. Niestety szybko okazuje się, że to prawdziwe wyzwanie, któremu nie wszyscy są w stanie podołać. Kończą się gąbki, płyny i cierpliwość, a szyba nadal nie jest przejrzysta.

Strzały podczas kontroli drogowej w Raciborzu. Nie żyje policjantStrzały podczas kontroli drogowej w Raciborzu. Nie żyje policjantCzytaj dalej

Na szczęście w drzwiczkach piekarnika znajduje się pewien przycisk, który może znacznie ułatwić nam pracę. Nie wszyscy domownicy jednak wiedzą, do czego służy. Jeden z użytkowników TikToka postanowił nagrać film instruktażowy, by pokazać, jak wyciągnąć szybę urządzenia.

Dzięki temu nagraniu, sprawniej wyczyścisz piekarnik

Autor nagrania, które pojawiło się na TikToku, pokazał, jak można sprawniej wyczyścić nasz piekarnik. Duża w tym zasługa producentów urządzeń kuchennych, którzy zadbali, by konsumenci mieli łatwy dostęp do szyby, która znajduje się na drzwiczkach.

Dobrze wiemy jednak, że nie wszyscy – o ile ktokolwiek – czytają dokładnie instrukcje dołączane do tego typu sprzętów kuchennych. W końcu to tylko piekarnik, czym może się różnić od innych? Dlatego duża część konsumentów może nie wiedzieć o specjalnych zaczepach.

W materiale wideo, który został udostępniony na TikToku, widzimy, że odblokowanie tych zaczepów umożliwia usunięcie zasłony. Przyciski znajdują się przy podstawie drzwiczek. Po ich zwolnieniu możemy wyjąć osłonę, dzięki czemu będziemy mieli lepszy do drugiej warstwy szkła.

Warto pamiętać też o innych dodatkowych poradach, które mogą znacznie pomóc w czyszczeniu piekarnika. Przypalony tłuszcz można potraktować nawet pastą do zębów. Praktyczne jest także zrobienie z folii aluminiowej specjalnego czyścika do usuwania brudu. Przed rozpoczęciem mycia jednak koniecznie należy najpierw usunąć ruszt oraz prowadnice boczne.

@alexxtcv

Daj znać czy wiedziałeś/łaś o tym ????????????#dlaciebie #dc #lifehacks #cleaning #clean #foryou #cleantok #trend #рекомендации #рек #muzyczneprzyciąganie

♬ Astronaut In The Ocean - Masked Wolf

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl; TikTok

Następny artykuł