Goniec.pl
Woronicza 17

Twitter/tvp.info

Program Rachonia nagle został przerwany. Widzowie ujrzeli Andrzeja Dudę składającego wieniec

12 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Prowadzący programu "Woronicza 17" przyzwyczaili nas do ucinania w pół wypowiedzi reprezentantów opozycji, ale nie członków obozu władzy. Dziś jednak Patryk Jaki musiał uznać wyższość innego, ważnego polityka, z powodu którego nagle przerwano program.

Ostatnio coraz częściej dochodzi do przerwania transmisji z wystąpień ważnych polityków przez różne stacje informacyjne, które coraz śmielej kształtują swoje agenda setting. Najpierw TVN24 nie dokończyło pokazywania konferencji Zbigniewa Ziobry, później TVP Info przerwało wypowiedź ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Dziś telewizja Jacka Kurskiego w nieoczekiwanym momencie zakłóciła wypowiedź jednego z gości programu Woronicza 17, bo znalazła inne, ważniejsze wydarzenie warte emitowania.

beatyfikacja wyszynski

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego. Internauci dopatrzyli się złamania przepisów sanitarnych

CZYTAJ DALEJ

Rachoń przerywa program

Jak co niedzielę, o godzinie 9:50 na antenie stacji TVP Info pojawił się program "Woronicza 17". Dzisiejszym prowadzącym był Michał Rachoń, który pytał swoich gości o tematy wytypowane przez telewidzów w sondzie na Twitterze. Jednym z nich był oczywiście kryzys na granicy polsko-białoruskiej i wprowadzony w związku z nim stan wyjątkowy.

Dyskusja była bardzo ożywiona, a prezenter próbował skłonić Dariusza Jońskiego z Koalicji Obywatelskiej do przyznania się do próby przemytu za polską granicę rzeczy dla potrzebujących koczujących w Usnarzu Górnym. Do rozmowy włączył się również eurodeputowany PiS Patryk Jaki, jednak nie było mu dane odnieść się do sprawy całościowo, gdyż nagle Rachoń przerwał jego przemowę.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Na ekranie ukazał się prezydent Andrzej Duda, który przygotowywał się do składania kwiatów pod grobem kardynała Stefana Wyszyńskiego z okazji przypadającej na dziś beatyfikacji prymasa. Stacja uznała najwyraźniej, że wizyta głowy państwa w Bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie jest ciekawsza od tego, co do powiedzenia miał Jaki.

Opuszczając mury świątyni Andrzej Duda wygłosił jeszcze przemówienie, w którym zaznaczał, że kardynał Wyszyński jest symbolem polskiej tożsamości i historycznej ciągłości naszego narodu.

Swoją niezłomną postawą dawał świadectwo nie tylko tego, jaki jest polski Kościół, ale też tego, jacy my jesteśmy. Dawał także sygnał za naszą wschodnią granicę, że Polacy się nie ugną, że pozostaną przy swoich korzeniach, tradycji i wierze do samego końca – mówił prezydent.

Po dość zaskakującej przerwie, TVP Info ponownie pokazało studio "Woronicza 17", w którym powrócono do sporu o zasadność wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego

Dziś w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyła się uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz siostry Róży Czackiej. Uroczystość zgromadziła ponad 7 tysięcy ludzi i tysiące telewidzów, a koncelebrowało ją 600 księży.

W wydarzeniu wzięli udział najważniejsi politycy w kraju, w tym prezydent Andrzej Duda, marszałkowie Sejmu i Senatu Elżbieta Witek i Tomasz Grodzki oraz członkowie rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele. Wśród zaproszonych byli także goście z zagranicy oraz przedstawiciele służb dyplomatycznych i wojska.

Wygrałbyś główną nagrodę w "Milionerach"? 5 pytań o milion, które zadał Hubert Urbański

Pytanie 1 z 5

Który ssak się nie spoci?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: natemat.pl, Twitter

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Policja

Wiadomości

Podlasie: We wsi Dubiny odnaleziono zwłoki niemowlęcia. Trwa ustalanie przyczyn tragedii

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Dolny Śląsk: Poszedł na grzyby i nie wrócił. W lesie znaleziono zwłoki 76-letniego mężczyzny

Czytaj więcej >
Sejm

Wiadomości

PiS wnosi o zmianę regulaminu Sejmu. Członkowie opozycji: "Boi się, że przegra głosowanie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ks. Isakowicz-Zaleski zdradził kulisy działalności o. Rydzyka. Dochodziło do nadużyć

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz gotówki. Poważne utrudnienia w kilku bankach

Czytaj więcej >

Wiadomości

Producent poduszek dla niemowlaków The Bobby Company wycofuje swój produkt. Zmarło ośmioro dzieci

Czytaj więcej >