Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Prognoza pogody nie rozpieszcza. IMGW wydało alerty drugiego stopnia i ostrzega przed silnym deszczem z burzami
Natalia Janus
Natalia Janus 06.07.2022 11:07

Prognoza pogody nie rozpieszcza. IMGW wydało alerty drugiego stopnia i ostrzega przed silnym deszczem z burzami

Prognoza pogody nie rozpieszcza. IMGW zapowiada opady.
https://pixabay.com/_Alicja_

Prognoza pogody na pewno nie napawa dziś optymizmem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym deszczem z burzami! Miejscami suma opadu wyniesie nawet 30-50 litrów wody na metr kwadratowy. Gdzie obowiązują wydane alerty? Czego jeszcze powinniśmy się spodziewać?

Ostrzeżenia IMGW przed silnym deszczem z burzami

Na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pojawiła się informacja o ostrzeżeniach drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami. Alerty obowiązują na terenach województw:

  • podlaskiego,

  • mazowieckiego,

  • lubelskiego,

  • podkarpackiego,

  • wschodniej części woj. małopolskiego,

  • świętokrzyskiego.

To tam prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, ale okresami silnym. Wysokość opadu miejscami sięgnie do 30-50 litrów wody na metr kwadratowy. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h, możliwy jest również grad. Alert obowiązuje w środę do godz. 11.

Dodatkowo - jak informuje IMGW - dziś może zagrzmieć niemal w całej Polsce. - Burze możliwe są w większości kraju, ale podwyższone prawdopodobieństwo ich wystąpienia zaznaczy się zwłaszcza na południu - podano w komunikacie.

Jaka pogoda w środę 6 lipca?

Pochmurnie i deszczowo – tak pogodowo w wielu miejscach rozpoczęła się środa. Jak będzie do końca dnia? Według informacji zamieszczonych na stronie IMGW dziś w całym kraju powinniśmy się spodziewać sporego zachmurzenia i przelotnego deszczu. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm, a na wschodzie kraju do 20 mm.

W środę odpoczniemy również od upałów.  W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą bowiem od 20 do 24 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie w rejonach podgórskich Karpat oraz nad morzem - tam maksymalnie ok. 19 stopni.

Wiatr na ogół umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na zachodzie i nad morzem porywisty, północno-zachodni i zachodni. Nad morzem i w czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: radiozet.pl, goniec.pl