Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Potężny pożar Akademii w Gorzowie Wlkp. Trwa walka z żywiołem
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 12.04.2024 13:59

Potężny pożar Akademii w Gorzowie Wlkp. Trwa walka z żywiołem

pożar gorzów
Fot. KMP PSP Gorzów Wielkopolski

Potężny pożar w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie). Płonie dach Akademii im. Jakuba z Paradyża, a także przyległy do niej budynek. Z ogniem walczy aż piętnaście zastępów straży pożarnej. Nie ma informacji o poszkodowanych.

Pożar Akademii im. Jakuba z Paradyża

Pierwsze informacje o pożarze wpłynęły do gorzowskiej straży pożarnej w piątek (12 kwietnia) o godzinie 11:30. Jak poinformował portal Goniec.pl rzecznik lubuskich strażaków, mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, zgłoszenie dotyczyło pożaru dachu jednego z budynków Akademii im. Jakuba z Paradyża. 

Ogień dość szybko zaczął rozprzestrzeniać się po całym poszyciu i drewnianej konstrukcji, co sprawiło, że z miejsca trzeba było ewakuować wszystkich obecnych studentów i wykładowców. Natychmiast do interwencji wysłano 15 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Ewakuacja w szkole w Przasnyszu. Uczniowie tracili przytomność, sześć osób jest w szpitalu

Strażacy walczą z ogniem. Sytuacja nie jest opanowana

Na chwilę obecną sytuacja jest nieopanowana. Mamy pożar na uczelni w Gorzowie. Powierzchnia objęta ogniem jest ogromna. Strażacy skupiają się na zabezpieczeniu pomieszczeń znajdujących się bezpośrednio pod pożarem - przekazywał w krótkim komunikacie Kaniak.

Na tę chwilę nie ma żadnych informacji o ofiarach ani poszkodowanych. Główny budynek udało się opuścić znajdującym się wewnątrz osobom jeszcze przed przybyciem na miejsce strażaków. Później ewakuowano jeszcze 25 osób z przyległych budowli.

LANDSCAPE_840 (3).jpg
Fot. KM PSP Gorzów Wielkopolski