Goniec.pl > Wiadomości > Popularna sieć sklepów znika z polskiego rynku. Decyzja już zapadła
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 28.09.2023 20:40

Popularna sieć sklepów znika z polskiego rynku. Decyzja już zapadła

zakupy sklep
goniec.pl

Jedna z największych sieci wycofuje się z Polski. Spar wydał specjalny komunikat, ale klienci nie mogą mieć nadziei na kontynuowanie zakupów w lubianej sieci. Wiemy, co dalej z popularnymi marketami.

Znana sieć wycofuje się z Polski, Spar opublikował komunikat

Spar wycofuje się z Polski. Decyzja na temat przyszłości sklepów nad Wisłą już zapadła. Sieć pochodząca z Holandii opublikowała oficjalny komunikat.

The Spar Group Limited rezygnuje z prowadzenia 212 sklepów w Polsce. Sieć ma w planach sprzedanie polskiej części światowego biznesu. Niemniej padła ważna obietnica.

Skandaliczne sceny na antenie TVP. "Pan jest chamem"

Decyzja już zapadła

Spar to sieć z charakterystycznym zielonym drzewem w logo. Już niedługo sklepy oraz centrum dystrybucyjne znikną z mapy naszego kraju. Sieć opublikowała komunikat, gdzie zapewnia, że proces wychodzenia z Polski potrwa i nikt nie zostanie pozostawiony sam.

- Utrzymując pozytywne nastawienie do możliwości i perspektyw rozwoju handlu detalicznego na dynamicznym i rosnącym rynku w Polsce, zespół zarządzający i pracownicy Spar będą nadal pracować zarówno nad wzrostem, jak i rozwojem działalności Spar w Polsce - czytamy w specjalnym oświadczeniu.

Spar dodaje, że szuka właściwego inwestora, który przejmie sklepy na polskim rynku. - W celu zapewnienia dalszej obecności marki Spar w Polsce, bezpieczeństwa kontrahentów, partnerów detalicznych oraz zespołu w Polsce, jak również utrzymania obecnego polskiego biznesu Spar, The Spar Group potwierdziła, że nadal będzie zapewniać wymagane wsparcie dla Spar Polska do czasu sfinalizowania procesu znalezienia odpowiedniego i wiarygodnego inwestora - dodaje sieć opuszczająca Polskę.

Przesłanki o problemach Spar pojawiały się już w 2022 r.?

Spar jest siecią, która poza granicami Polski jest wyjątkowo popularna. W Polsce początki holenderskiej sieci związane są z przejęciem sklepów Piotra i Pawła.

Już w listopadzie 2022 r. pojawiły się pierwsze przesłanki świadczące, iż sieć boryka się z problemami. Aż 58 franczyzobiorców sieci Spar otrzymało informację o rozwiązaniu umowy. Wybrano ich w związku z niskimi poziomami lojalności zakupowej.

Źródło: dla handlu.pl, fakt.pl

Tagi: zakupy