Policja: poszukuje sprawcy wypadku Żródło: pixabay

Policja szuka sprawcy wypadku. Potrącił rowerzystę i uciekł

27 Kwiecień 2021 Damian WitońDamian Witoń

Policja z Tarnowskich Gór poszukuje sprawcy wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia. Opublikowano nagranie z monitoringu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach prosi o pomoc w znalezieniu sprawcy wypadku, w wyniku którego zginął 66-latek. Mężczyzna został potrącony, gdy jechał na rowerze na ulicy Gliwickiej w Czekanowie. Wszystkie osoby, które mogą mieć jakieś informacje lub były świadkami zdarzenia, proszone są o zgłoszenie do odpowiednich służb.

Policja poszukuje sprawcy wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia

2 czerwca 2020 roku doszło do wypadku z udziałem samochodu dostawczego oraz rowerzysty. Kierowca samochodu potrącił 66-latka, który przemieszczał się na rowerze po ulicy Gliwickiej w Czekanowie. Sprawca nie udzielił pomocy poszkodowanemu. Kilka miesięcy później mężczyzna zmarł.

Teraz prokuratura zgodziła się na opublikowanie nagrania z całego zajścia, które ma pomóc w odszukaniu kierowcy dostawczaka.

Na nagraniu udostępnionym przez Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach możemy zobaczyć, jak kierowca samochodu dostawczego o białej barwie potrąca mężczyznę jadącego na rowerze po drodze krajowej numer 78 z Szałszy w kierunku Tarnowskich Gór.

Zaraz po zdarzeniu kierowca zatrzymał się i wysiadł z auta. Niestety celem nie była pomoc poszkodowanemu, a zabranie lusterka, które odpadło od pojazdu w wyniku kolizji.

Ewangelickie groby zniszczone przez księdza. Jest oświadczenie luteranEwangelickie groby zniszczone przez księdza. Jest oświadczenie luteranCzytaj dalej

Potrącony 66-latek spadł z roweru i leżał przy drodze. Mężczyzna nigdy nie wrócił do pełni zdrowia po wypadku. Trafił do szpitala, w którym zmarł kilka miesięcy po zdarzeniu.

Policja prosi wszystkie osoby, które mogłyby pomóc w odnalezieniu sprawcy o kontakt. Nieudzielenie pomocy poszkodowanym wypadku jest w naszym kraju występkiem, za który można odpowiedzieć przed sądem.

Przede wszystkim jednak zmniejsza również szanse na przeżycie osoby, która wzięła udział w kolizji. Gdy obrażenia są poważne, każda chwila jest cenniejsza niż złoto.

- Z policjantami prowadzącymi sprawę można skontaktować się osobiście lub telefonicznie. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach mieści się przy ul. Bytomskiej 6, Wydział Kryminalny, pokój 304, tel. 47 85 34 382. Telefon do dyżurnego jednostki 47 85 34 255 czynny całą dobę - informuje policja z Tarnowskich Gór na swojej stronie internetowej

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Policja

Następny artykuł