Goniec.pl

(zdj. ilustracyjne) Jakub Kaminski/East News

Podlasie: Dramat przy granicy polsko-białoruskiej. Znaleziono zwłoki

7 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Podlasie. Niedaleko miejscowości Przewłoka znalezione zostały zwłoki mężczyzny. Jeszcze nie jest wiadome, kim jest, ale wszystko wskazuje na to, że podróżował on z zatrzymanymi obywatelami Jemenu. Makabrycznego odkrycia dokonano nieopodal granicy z Białorusią.

Podlasie: znaleziono zwłoki nieznanego mężczyzny

Mrożące krew w żyłach odkrycie Straży Granicznej nieopodal miejscowości Przewłoka. Przewłoka to także rzeka płynąca w powiecie hajnowskim w pobliżu Białowieży. Policja przekazała, że w rejonie tym ujawniono zwłoki mężczyzny.

Tożsamość zmarłego nie jest jeszcze znana. Służby wskazują, że najprawdopodobniej jest to osoba, która nielegalnie przekroczyła polsko-białoruską.

Do znalezienia zwłok mężczyzny doszło w sobotę po południu. - Na miejscu policjanci prowadzili czynności procesowe i identyfikacyjne pod nadzorem prokuratora - wskazała Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Wcześniej zatrzymano trzech obywateli Jemenu

Zwłoki nieznanego mężczyzny nieopodal miejscowości Przewłoka znaleźli funkcjonariusze Straży Granicznej. Mjr Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka Podlaskiego Oddziału SG, opowiedziała o okolicznościach tego zdarzenia.

Wszystko zaczęło się od zatrzymania przez żołnierzy na służbie trzech obywateli Jemenu. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusią i żołnierze zdecydowali o wezwaniu na miejsce patrolu Straży Granicznej.

Zatrzymani nielegalni migranci wskazali, że podróżowała z nimi jeszcze jedna osoba. Z nieznanych jeszcze przyczyn mężczyzna ten pozostał w innym miejscu. Podjęto poszukiwania, w które zaangażowana psa tropiącego, ale na pomoc było już za późno.

- Mieliśmy nadzieję, że szukamy kogoś, kto jeszcze żyje - wyznała mjr Katarzyna Zdanowicz. Pod lupę śledczych trafiła zarówno kwestia tożsamości zmarłego mężczyzny oraz tego, jak obywatelom Jemenu udało się dostać na terytorium Polski.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Dawid Kubacki z pięknym wynikiem sportowym i finansowym. Tyle zarobił na Turnieju Czterech Skoczni

  • Świętokrzyskie: Cała rodzina, w tym 8-letnie dziecko, zatruła się czadem. W akcji pogotowie i strażacy

  • ZUS rozpoczął wielką akcję. Zakład przekaże kluczowe informacje 3,1 mln płatników

Źródło: goniec.pl, wp.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Ostry atak rosyjskiego dowódcy na Putina. "Władimirze, zamknij się. Milcz"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lekarze podejrzewali, że bije własne dziecko. Prawda okazała się być równie dramatyczna
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaręczyli się, gdy byli nastolatkami. Ślub wzięli 60 lat później, wszystko przez jedną decyzję
Czytaj więcej >

Świat

Tragedia na autostradzie, pięcioro dzieci zginęło w ułamku sekundy. Auto roztrzaskało się na drzewie
Czytaj więcej >

Świat

Na terenie Niemiec zaginął Mateusz Borkowski. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach 32-latka
Czytaj więcej >

Świat

Raport Gońca ze Świata. Putin odwiedza Ukrainę, a Trump wzywa do protestów
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]