Goniec.pl
Kaczyński Morawiecki

Andrzej Iwanczuk/REPORTER

PiS padł ofiarą własnej propagandy? "Mogą powstrzymać katastrofę"

5 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Katarzyna Lubnauer, posłanka KO, w rozmowie z portalem Wirtualna Polska zadeklarowała, że "jest sobie w stanie wyobrazić współpracę opozycji z obozem rządowym w sprawie odzyskania funduszy z KPO". Zabrała głos także na temat wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. - PiS jest ofiarą własnej propagandy w telewizji publicznej - oceniła.

Na najbliższe posiedzenie Sejmu, które odbędzie się prawdopodobnie w dniach 13-15 grudnia, zaplanowano wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. W mediach trwają spekulacje nad planami polityków PiS. Wiadomo już, że w partii obowiązywać będzie solidarność głosowania. Eksperci domniemają, że Jarosław Kaczyński nie zdecyduje się na odwet na nielubianym polityku, gdyż wiązałoby się to z ryzykiem rozpadu rządu.

Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro

Jarosław Kaczyński porzuci Zbigniewa Ziobrę? Wyborcy zabrali głos

CZYTAJ DALEJ

Katarzyna Lubnauer: "PiS jest ofiarą własnej propagandy w telewizji publicznej"

- Nie mogę tego wykluczyć, że kilku posłów PiS nie pojawi się na sali plenarnej Sejmu, gdy będzie głosowany nasz nowy wniosek o wotum nieufności dla ministra Zbigniewa Ziobry - mówiła posłanka KO Katarzyna Lubnauer w programie "Tłit" portalu Wirtualna Polska.

Posłanka zaznaczyła jednak, że do odwołania ministra sprawiedliwości potrzeba aż 231 głosów przeciwko niemu. - Kilku nieobecnych nam nic nie daje - oceniła polityk KO. Ona sama "jest sobie w stanie wyobrazić współpracę opozycji z obozem rządowym w sprawie odzyskania funduszy z KPO".

- To są pieniądze dla Polaków. Nie dla PiS, tylko dla Polaków. Mogą ograniczyć inflację, zwiększyć inwestycje, no i mogą powstrzymać katastrofę finansów publicznych - wyliczała posłanka w rozmowie z portalem Wirtualna Polska.

Katarzyna Lubnauer nawiązała do sondażu, z którego wynika, że niemal 70 procent wyborców Prawa i Sprawiedliwości chce, by w zbliżających się wyborach parlamentarnych 2023 PiS wystartował razem z Solidarną Polska. Taki scenariusz zakładałby, że na wspólnych listach Zjednoczonych Prawicy znalazłby się Zbigniew Ziobro, który ostatnio nie cieszy się sympatią polityków partii rządzącej. Wpływ na ten stan mają m.in. krytyczne komentarze ministra sprawiedliwości na temat działań Mateusza Morawieckiego.

- Być może PiS jest ofiarą własnej propagandy w telewizji publicznej. TVP jest taka jak Ziobro - jeśli chodzi np. o szczucie na UE. Wszystkie narracje z telewizji publicznej są bliskie temu, co mówi minister sprawiedliwości - oceniła Katarzyna Lubnauer w rozmowie z portalem Wirtualna Polska.

Macron Putin

Macron chce gwarancji dla Putina? "To forma targu"

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Dwóch Polaków z Legionu Międzynarodowego zginęło w Ukrainie

  • Wspólne wojsko Rosji i Białorusi przy granicy z Ukrainą. "Trwa gromadzenie wojsk”

  • Jarosław Kaczyński bezlitosny dla Niemiec. "Są nam winni, mają zapłacić"

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Warszawa: wypadek z udziałem karetki pogotowia, wezwano śmigłowiec LPR

Wiadomości

Warszawa. Tragiczne zderzenie karetki, taksówki i osobówki. Nie żyje jedna osoba, lądował LPR

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje starsze małżeństwo. Wiadomo już, jak zmarli

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejne zapadlisko w Trzebini. To już czwarte w tym roku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz usłyszał zarzuty ws. potrącenia rowerzystki. Były premier nie przyznaje się

Czytaj więcej >
Wypadek Las Vegas
LVMPD/Twiter

Wiadomości

O krok od tragedii. Wyciągnęli kierowcę z auta chwilę przed wybuchem

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje aktor George P. Wilbur. To on grał Michaela Myersa w "Halloween"

Czytaj więcej >