Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Piorun uderzył w samolot LOT-u. Pilot musiał zawrócić do Warszawy
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 16.04.2024 09:22

Piorun uderzył w samolot LOT-u. Pilot musiał zawrócić do Warszawy

samolot
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Chwile grozy przeżyli pasażerowie samolotu polskich linii lotniczych LOT. Nad Szczecinem w maszynę uderzył piorun, w związku z czym pilot był zmuszony wrócić na lotnisko w Warszawie. 

Piorun uderzył w samolot LOT-u nad Szczecinem

We poniedziałek 15 kwietnia w godzinach wieczornych doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem samolotu polskich linii lotniczych. Nad Szczecinem w maszynę uderzył piorun, musiała ona wrócić do Warszawy, a dalszy rejs został przerwany. O incydencie poinformował rzecznik prasowy LOT Krzysztof Moczulski.

Wiosna, ach to ty! Przechodzący nad lotniskiem w Szczecinie front burzowy i uderzenie pioruna spowodowały, że rejs PLL LOT LO3935 wraca do Warszawy - skomentował.

 

 

Gdańsk. Samolot musiał zawrócić na lotnisko. Lądował w asyście straży

Uderzenie pioruna jest powszechne

Uderzenie pioruna w samolot nie jest niczym niezwykłym. Według szacunków amerykańskiej Narodowej Służby Meteorologicznej w każdy samolot komercyjny piorun uderza średnio od jednego do dwóch razy każdego roku. 

Do uderzeń dochodzi najczęściej w trakcie przelatywania przez chmury, kiedy temperatura oscyluje wokół zera

Załamanie pogody w najbliższych dniach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1. stopnia przed burzami. Dotyczy ono województw mazowieckiego, zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego i małopolskiego. Możliwe są burze, opady deszczu, a nawet śniegu i gradu.