Goniec.pl
Ryszard Rynkowski i Krzysztof Krawczyk

sklejka z [Jan Bielecki/East News] & [wikimedia commons/Januarybratek/CC4.0]

Piękny gest Rynkowskiego. Przyjaciel Krawczyka zamówił mszę za zmarłego

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Krzysztof Krawczyk zmarł w wieku 74 lat w wielkanocny poniedziałek. Smutna informacja obiegła polskie media. Fani, przyjaciele oraz bliscy pogrążyli się w rozpaczy. Pogrzeb artysty odbył się 10 kwietnia w podłodzkich Grotnikach. Nie będzie to jednak ostat

Wiadomość o śmierci Krzysztofa Krawczyka obiegła polskie media w poniedziałek, 5 kwietnia. Artysta zmarł w wieku 74 lat. Portale internetowe oraz prasę kolorową zalała lawina nagłówków związanych ze wspomnieniami o artyście. Nic dziwnego, Krzysztof Krawczyk był uwielbiany przez naprawdę wielu. Bardzo ciepło wypowiadali się o nim przyjaciele, znajomi, ale jak się dowiedzieliśmy, także jego była żona, której pomagał w trudnej sytuacji finansowej.

Przyjaciele pamiętają o Krawczyku

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się 10 kwietnia w podłódzkich Grotnikach. Na ostatnie pożegnanie artysty przybyła naprawdę cała rzesza przyjaciół i bliskich Krzysztofa Krawczyka. Nic dziwnego, mężczyzna miał ogromne grono znajomych, z którymi utrzymywał doskonałe relacje.

Teraz przyjaciele pokazują, że Krzysztof Krawczyk wciąż żyje w ich wspomnieniach. Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka był wydarzeniem pełnym wzruszających słów. Piękne kazanie biskupa Antoniego Długosza, który odprawił mszę pożegnalną, wzruszył żoną zmarłego do łez. 

Nie zabrakło również kilku słów od najbliższych przyjaciół. - Pan Bóg dał ci talent, a ty tego daru nie zmarnowałeś. Nie wszystko umiera, kiedy odchodzi tak wielki artysta - przekazywał z kościelnej mównicy Andrzej Kosmala, agent Krawczyka i jeden z bliższych przyjaciół muzyka.

Ryszard Rynkowski zamówił mszę

Nabożeństwa za duszę Krawczyka będą celebrowane w wielu miejscach w Polsce. Wieloletni przyjaciel zmarłego, Ryszard Rynkowski postanowił uczcić pamięć o bliskiej osobie. Muzyk zamówił mszę w intencji zmarłego artysty. Odbędzie się ona 4 maja o godz. 17 w kościele w Brodnicy, nieopodal której mieszka Rynkowski. Piękny gest ze strony przyjaciela!

Artyści wspominają zmarłego. Na uroczystym pogrzebie, który miał charakter państwowy, pojawili się znamienici przedstawiciele świata kultury i sztuki. Nie zabrakło również Piotra Glińskiego, wicepremiera i ministra kultury, to pokazuje, jak ogromna strata spotkała Polskę wraz z odejściem Krawczyka.

Msza święta odbyła się w archikatedrze w Łodzi. Po tej części, ciało przewieziono do miejscowości Grotniki, gdzie zostało złożone do grobu. Na mszy zjawiło się wiele osobowości znanych w Polsce. Słowo Boże wygłosił między innymi Daniel Olbrychski. Podczas uroczystości głos zabrał także wspomniany wcześniej Gliński, a także odczytano list prezydenta Andrzeja Dudy.

- Odszedł wspaniały artysta, który swoimi dokonaniami zapisał własny, odrębny rozdział w historii polskiej muzyki. Jego piosenki znają na pamięć miliony Polaków, wpadających w ucho melodii zebrało się tak wiele, że nawet tych najważniejszych nie sposób wymienić jednym tchem. Wykonywane przez Krzysztofa Krawczyka utwory wciąż zdobywają serca nowych słuchaczy - pisał prezydent. Cała Polska wciąż wspomina Krzysztofa Krawczyka. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje kultowa dziennikarka TVP Blanka Danilewicz

  • Minister zdrowia ogłosił zmiany w obostrzeniach

  • Kardynał Kazimierz Nycz opuścił szpital

Oktawian Góral

Humanista, człowiek wielu pasji. W dziennikarstwie stawia swoje pierwsze kroki. Najchętniej podejmuje się tematyki społecznej, politycznej oraz związanej z ekonomią. Znaczną część życia poświęcił na pracy w branży turystycznej, której problemy zna i chętnie o nich pisze. Studiował filologię polską, obecnie kształci się na kierunku zarządzanie. Interesuje się historią, językami, naukami społecznymi oraz sztuką. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz wiadomość na adres: oktawian.goral@iberion.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

policja

Wiadomości

Zachodniopomorskie: W pensjonacie znaleziono zwłoki 40-latka. Prawdopodobnie doszło do zbrodni

Czytaj więcej >
sinice

Wiadomości

Mężczyzna wykąpał się w Bałtyku. Jest zakażony bakterią Vibrio vulnificus

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski ocenił wystąpienie Andrzeja Dudy podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Czytaj więcej >
konferencja

Wiadomości

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba zostali wyproszeni z konferencji prasowej

Czytaj więcej >
tk

Wiadomości

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda przed sesją ONZ pomylił prezydentów USA

Czytaj więcej >