Goniec.pl
pawel-kukiz-znowu-wojna

East News ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Paweł Kukiz napisał komentarz i się zaczęło. Kłótnia z internautami, padły mocne słowa

23 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Po tym, jak stacja TVN24 opublikowała komentarz w sprawie wypowiedzi Władysława Frasyniuka, nieoczekiwanie to komunikatu redakcji odniósł się Paweł Kukiz. Poseł zasugerował mediom hipokryzję w związku ze słowami Radosława Sikorskiego, które uderzyły w lidera Kukiz’15. Po chwili rozpętała się słowna przepychanka między artystą i internautami.

Nie da się ukryć, że od obrad sejmowych z 11 sierpnia Pawłowi Kukizowi jest ze stacją TVN nie po drodze. W niedzielę 22 sierpnia redakcja TVN24 opublikowała komunikat w sprawie inwektyw wygłoszonych przez Władysława Frasyniuka pod adresem żołnierzy Polska Wojskiego. Lider Kukiz’15 postanowił skomentować oświadczenie dziennikarzy.

wypadek zakopane

Zakopane: 19-letni kierowca wjechał w przechodnia. Jest nagranie

CZYTAJ DALEJ

W odpowiedzi na ubolewanie redakcji TVN24 w związku z agresją słowną, która pojawiła się na antenie stacji, Paweł Kukiz przypomniał, że dziennikarze nie odnieśli się jeszcze do zachowania Radosława Sikorskiego. Warto przypomnieć, że podczas rozmowy z Moniką Olejnik poseł do Parlamentu Europejskiego obraził lidera Kukiz’15.

Paweł Kukiz sugeruje stacji TVN brak konsekwencji

Czytając niedzielne oświadczenie redakcji TVN24, Paweł Kukiz zasugerował na Twitterze, że dziennikarze nie zareagowali na zniewagę słowną, która padły pod jego adresem z ust Radosława Sikorskiego. Telewizja odniosła się za to do wypowiedzi Władysława Frasyniuka.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Warto przypomnieć, że na antenie stacji TVN24 Władysław Frasyniuk nazwał żołnierzy Wojska Polskiego „śmieciami” oraz „watahą psów”. Politykowi chodziło konkretnie o służby, które stacjonują na granicy z Białorusią. Choć miał okazję się ze słów wycofać, stwierdził na łamach portalu Onet.pl, że „były one prawdziwym opisem sytuacji, z którą mamy do czynienia na granicy, a która do wczoraj wieczorem oburzała większość obserwatorów”.

Wypowiedź Władysława Frasyniuka wywołała duże zamieszanie w mediach. Krytycznie odniósł się od niej już między innymi premier Mateusz Morawiecki, natomiast Mariusz Błaszczak oświadczył, że zgłosi zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.

Wreszcie stacja TVN24 wydała komunikat, w którym wyraziła ubolewanie nad tym, że na jej antenie pojawiła się przemoc słowna. Redakcja potwierdziła, że nie zamierza powielać kontrowersyjnej wypowiedzi i nie zamierza tolerować agresji – zarówno tej fizycznej, jak i słownej. Wówczas nieoczekiwanie w mediach pojawił się komentarz Pawła Kukiza.

– Dziwię się, że stacja TVN nie ubolewała w sytuacji wypowiedzi obraźliwych, które płynęły z ust Sikorskiego – powiedział poseł.

– Być może też chcą wyrazić ubolewanie, ale ponieważ to są wolne media to idzie to wszystko bardzo wolno – dodał złośliwie.

Liderowi Kukiz’15 chodzi o rozmowę Radosława Sikorskiego z Moniką Olejnik w programie „Kropka nad i”. Europoseł Platformy Obywatelskiej udzielił komentarza, który zszokował nawet dziennikarkę stacji, mówiąc, że „Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedają szmatą”.

Poseł potwierdził na łamach Polskiej Agencji Prasowej, że „w najbliższym czasie wpłynie pozew o naruszenie dóbr osobistych, szerzenie nieprawdy”.

Spięcie Pawła Kukiza z internautami

Po tym, jak Paweł Kukiz przypomniał stacji TVN24, że nie zajęła stanowiska w sprawie skandalicznej wypowiedzi Radosława Sikorskiego, w mediach społecznościowych pod jego wpisem pojawiło się wiele komentarzy internautów. Jeden z użytkowników opublikował wideo, na którym poseł obiecywał, że nikt go nie kupi. Podpisał je krótko: „Coś jeszcze chciałeś powiedzieć?”.

Na słowa lidera Kukiz’15 zareagował również dziennikarz „Gazety Wyborczej”, Michał Olszewski. Redaktor wyraził zdziwienie „użalaniem się nad sobą” posła i dał mu do zrozumienia, że jest odpowiedzialny z powstałą sytuację. Paweł Kukiz odniósł się do komentarzy.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Warszawska Prokuratura otrzymała zawiadomienie ws. Jarosława Kaczyńskiego

  • Anna Cieślak i Edward Miszczak wzięli ślub. Internauci skrytykowali ubiór panny młodej

  • W "Wiadomościach" pojawił się sondaż o macierzyństwie. Połączyli go ze słowami Donalda Tuska

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl; Onet.pl

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Msza

Wiadomości

Zaczęło się dziś rano. Liczenie wiernych w kościołach w całej Polsce

Czytaj więcej >
Straż pożarna wypadek

Wiadomości

Warmińsko-mazurskie: Śmiertelny wypadek drogowy pod Olsztynem. Kierowca zginął na miejscu

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Podlasie: We wsi Dubiny odnaleziono zwłoki niemowlęcia. Trwa ustalanie przyczyn tragedii

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Dolny Śląsk: Poszedł na grzyby i nie wrócił. W lesie znaleziono zwłoki 76-letniego mężczyzny

Czytaj więcej >
Sejm

Wiadomości

PiS wnosi o zmianę regulaminu Sejmu. Członkowie opozycji: "Boi się, że przegra głosowanie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ks. Isakowicz-Zaleski zdradził kulisy działalności o. Rydzyka. Dochodziło do nadużyć

Czytaj więcej >