Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Paweł Kukiz domaga się przeprosin od TVN-u. Porównał się do Pawła Adamowicza
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 14.08.2021 11:26

Paweł Kukiz domaga się przeprosin od TVN-u. Porównał się do Pawła Adamowicza

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Jakub Kaminski/East News

Po przegłosowaniu ustawy anty-TVN pod ostrzałem pozostaje głównie Paweł Kukiz, który poparł projekt wymierzony w amerykański koncern. Nieprzychylne komentarze muzyk nazywa hejtem i porównuje się z zamordowanym Pawłem Adamowiczem. Na odpowiedź wdowy po prezydencie Gdańska nie trzeba było długo czekać.

Przypomnijmy, że w środę głosami m.in. posłów Kukiz '15 Sejm przegłosował tzw. lex TVN, która zmienia zasady przyznawania koncesji dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego. Wszystko odbyło się w atmosferze skandalu, jaki wywołała zarządzona przez marszałek Elżbietę Witek reasumpcja przegranego przez PiS głosowania.

Kukiz żąda przeprosin

Po wydarzeniach w Sejmie z największą falą krytyki spotkała się trójka posłów Kukiz'15, którzy najpierw zagłosowali za odroczeniem obrad, a następnie zmienili zdanie i poparli procedowaną ustawę.

Wśród polityków opozycji i w niektórych mediach pojawiły się więc zarzuty o zagłosowanie ramię w ramię z PiS-em w zamian za stanowiska w rządzie lub spółkach skarbu państwa. Te oskarżenia zabolały Pawła Kukiza, który w ostatnich dniach unika wizyt w mediach.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W czwartek Kukiz odwołał swoją wizytę w Polsat News. Jak mówi, zaproszenie dostał także od telewizji TVN24, ale postanowił zgodzić się wziąć udział w wywiadzie tylko pod warunkiem, że stacja przeprosi go za rzekomo bezpodstawne zarzuty.

- Hejt od „piewców miłości i tolerancji” mam większy, niż Paweł Adamowicz - powiedział portalowi wirtualnemedia.pl. I dodał, że ataki na prezydenta Gdańska są niczym w porównaniu do tego, co spotyka jego rodzinę.

Magdalena Adamowicz odpowiada Kukizowi

Słowa Kukiza wywołały dużo kontrowersji. Obojętna na nie nie pozostała obecna europosłanka i żona zamordowanego w 2019 r. Pawła Adamowicza, Magdalena Adamowicz, która w mediach społecznościowych opublikowała mocny wpis.

-Panie Kukiz, niech Pan nie wyciera sobie gęby moim mężem, bo stoi Pan teraz tam, gdzie stali i stoją inspiratorzy Jego morderstwa - napisała na Twitterze. Kobieta zaapelowała także o walkę o Polskę i zachęciła do porzucenia wszelkiego hejtu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: radiozet.pl, wp.pl, twitter.com

Tagi: Paweł Kukiz