Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Paulina Filipiec z Goniec.pl wygrała konkurs Stowarzyszenia Dziennikarzy RP
Irmina Jach
Irmina Jach 12.06.2024 14:09

Paulina Filipiec z Goniec.pl wygrała konkurs Stowarzyszenia Dziennikarzy RP

Paulina Filipiec
Fot. materiały własne

Dziennikarka Goniec.pl Paulina Filipiec zajęła pierwsze miejsce w konkursie Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Andrzeja "Ibisa" Wróblewskiego organizowanym przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej Oddział Warszawski.

Paulina Filipiec z Goniec.pl nagrodzona

12 czerwca w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Andrzeja "Ibisa" Wróblewskiego. W konkursie wzięło udział troje dziennikarzy Goniec.pl: Paulina Filipiec, Adrianna Rymaszewska i Bartłomiej Binaś.

Jury, w którym zasiadał m.in. prof. Jerzy Bralczyk, postanowiło przyznać główną nagrodę Paulinie Filipiec za reportaż "Rozbite". Paulina pisała o problemach, z jakimi zmaga się Centrum Pomocy Dzieciom Podhale i Fundacja PoWer.

To dla mnie niezwykle ważna nagroda. Reportaż "Rozbite" to historia Centrum Pomocy Dzieciom na Podhalu, które miało zostać zamknięte ze względu na brak dofinansowania. To prywatny, emocjonalny tekst o moich rodzinnych stronach, a także pierwszy reportaż, jaki napisałam w ogóle. Trzy dni temu dowiedziałam się, że ośrodek został zamknięty w marcu. Nagroda Główna to dla mnie szczególny impuls do działania i opisywania takich historii - mówi Paulina Filipiec.

ZOBACZ REPORTAŻ PAULINY FILIPIEC "ROZBITE"

Goniec.pl doceniony przez SDRP

Siłą Gońca w coraz większym stopniu staje się dziennikarstwo śledcze i reportaż. Bardzo zależy nam na tym, by nasi Czytelnicy znajdowali u nas najlepsze, najbardziej wartościowe treści w internecie. Jestem dumny z nagrody dla naszej dziennikarka Pauliny Filipiec, bo to kolejny dowód na słuszność ścieżki, jaką obraliśmy. Jej tekst był też esencją tego, po co w ogóle uprawiamy nasz zawód - był próbą choćby minimalną, zmiany świata na lepsze. Wierzę, że sytuacja polskiej psychiatrii dziecięcej będzie się poprawiać i takich tekstów w przyszłości będzie potrzebnych jak najmniej - dodaje Janusz Schwertner, redaktor naczelny Goniec.pl.

Paulina Filipiec z prof. Jerzym Bralczykiem
Paulina Filipiec z prof. Jerzym Bralczykiem