Goniec.pl
kobieta jest wielka

youtube.com TLC

Otrzymała tytuł najcięższej kobiety świata. Potem schudła ponad 140 kg

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Pauline Potter to kobieta, która przeszła bardzo dużo w swoim życiu. Jej waga uniemożliwiała normalne życie i stanowiła coraz poważniejsze zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Wreszcie zdecydowała się na prawdziwą metamorfozę. Do mediów społecznościowych trafiło niesamowite zdjęcie, na którym widać efekty.

W 2011 roku Pauline Potter stała się najcięższą kobietą świata. Jej nazwisko zostało zapisane w „Księdze rekordów Guinnessa”. Choć zasłynęła, to nie miała wielu powodów do radości. Jej stan życia i zdrowia był zagrożony w związku z tak dużą wagą.

Gdy Pauline Potter ustanowiła nowy rekord w 2011 roku, ważyła 303 kilogramów. Kobieta jednak postanowiła, że musi się zmienić. Stanęła do bardzo trudnej walki. Po wielu latach otyłości nie jest łatwo wygrać z tą chorobą.

Była najcięższą kobietą świata

Ta kobieta sama przekonała się, jak trudno jest wygrać z otyłością. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że jest to poważna choroba, która nie jest jedynie efektem lenistwa i obżarstwa, jak twierdzi część osób.

Im dłużej się choruje i otyłość bardziej postępuje, tym trudniej jest się z niej wyleczyć. Pauline Potter postanowiła skorzystać z pomocy najbardziej wykwalifikowanych specjalistów. Amerykanka znalazła się w programie „My 600-Lb Life” emitowany przez stację TLC.

[EMBED-243]

Pacjentką zaopiekował się doktor Younan Nowzaradan. Ekspert poinstruował Pauline, jak powinna zmienić swój styl życia. Początkowo jednak nie chciała zastosować się do rad lekarza. Przeszła też operację zmniejszenia żołądka.

Sam zabieg to nie wszystko, pacjenci powinni porzucić szkodliwe nawyki. Pauline nie ćwiczyła i nie zmieniła swojej diety, a to groziło nawrotem choroby. Miała też poważne problemy ze stawami, które były już bardzo obciążone nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Kobieta trafiła do szpitala

Początki walki z chorobą tej kobiety nie były łatwe. Pauline Potter przyjmowała coraz więcej środków przeciwbólowych, by nie czuć dyskomfortu związanego ze stawami. Wreszcie trafiła do szpitala w ciężkim stanie.

Po przeprowadzeniu badań lekarze stwierdzili, że w jej żołądku pękł wrzód. W jej organizmie zaczęła się też rozwijać sepsa. Pauline po raz pierwszy naprawdę bała się o swoje życie. Przebywając w szpitalu, uznała, że czas zawalczyć o siebie.

W 2019 roku Potter przeszła operację usunięcia nadmiarowej skóry. Niedawno kobieta opublikowała fotografię, na której widać efekty metamorfozy. Przez ostanie lata Amerykanka pozbyła się 140 kilogramów. Przyznała, że otyłość to straszna choroba, ale można ją pokonać. Stała się wzorem dla wielu pacjentów.

[EMBED-928]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Do 31 maja seniorzy muszą rozliczyć się z ZUS-em

  • Monika Richardson znalazła miłość. Pojawiło się wspólne zdjęcie pary

  • Tragiczny wypadek pod Środą Wielkopolską, nie żyje 41-latek. Opublikowano nagranie

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl; Instagram

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >