Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ostatnia droga policjantów z Wrocławia. Zostaną pożegnani z wielkimi honorami, przekazano szczegóły
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 08.12.2023 16:41

Ostatnia droga policjantów z Wrocławia. Zostaną pożegnani z wielkimi honorami, przekazano szczegóły

policjanci z Wrocławia
Goniec.pl, Dolnośląska Policja

Wiadomo, kiedy odbędzie się uroczystość pogrzebowa tragicznie zmarłych policjantów z Wrocławia, którzy zginęli zastrzeleni przez Maksymiliana F. O szczegółach poinformował asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Tragiczna śmierć policjantów z Wrocławia

Dwaj funkcjonariusze policji, 45-letni asp. szt. Daniel Łuczyński oraz 47-letni asp. sztab. Ireneusz Michalak w piątek 1 grudnia około godziny 22.30 zostali postrzeleni przez Maksymiliana F. podczas służby. Trafili do szpitala w stanie krytycznym. W poniedziałek 4 grudnia poinformowano o śmierci policjantów. Zatrzymanemu Maksymilianowi F. za podwójne zabójstwo grozi dożywocie.

Dzisiaj poinformowano o szczegółach odnośnie uroczystości pogrzebowych wrocławskich policjantów. Wiadomo, że pogrzeb odbędzie się zgodnie z ceremoniałem policyjnym, w asyście kompanii reprezentacyjnej, a także policyjnej orkiestry. Razem z rodzinami, w uroczystości wezmą udział także przedstawiciele kierownictwa, oraz policjanci i policjantki, którzy na co dzień współpracowali z Ireneuszem Michalakiem i Danielem Łuczyńskim.

Emeryci mają powody do zadowolenia. Prezent od ZUS jeszcze przed świętami

Przekazano szczegóły odnośnie pogrzebu policjantów z Wrocławia

Pogrzeb tragicznie zmarłych wrocławskich policjantów zaplanowano tego samego dnia - 14 grudnia o godzinie 10.00 oraz 14.00. 

- 14 grudnia 2023 roku na godzinę 10:00 w Kościele pw. Ducha Świętego przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu oraz na godzinę 14:00 w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Uzdrowienia Chorych w Łozinie pod Wrocławiem zaplanowano uroczystości pogrzebowe wrocławskich policjantów, którzy stracili życie podczas służby - informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Pogrzeb policjantów z Wrocławia, rodzina podjęła niełatwą decyzję

- Będzie to dla nas zaszczyt towarzyszyć Im w ostatniej drodze i dać wyraz temu, że będziemy zawsze pamiętać o Tych, którzy wypełnili do końca słowa roty policyjnego ślubowania. Oddali własne życie, służąc innym… - dodał rzecznik prasowy w policyjnym komunikacie.

Jak informowaliśmy wcześniej, rodziny zmarłych policjantów podjęły bardzo poruszającą decyzję. Bliscy zdecydowali o oddaniu organów zmarłych funkcjonariuszy do transplantacji, tak, aby mogły uratować życie innym. 

ddd.png
Dolnośląska Policja
dd.png
Dolnośląska Policja