Goniec.pl
Oprawca Sebastiana planował zbrodnię?

Policja Śląska na Facebook

Oprawca 11-letniego Sebastiana planował zbrodnię?

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Jedenastoletni Sebastian H., który zaginął w sobotę 22 maja na placu zabaw nieopodal domu, został zamordowany przez 41-letniego Tomasza M. Optyk z Sosnowca przyznał, że uprowadził chłopca, zamordował go, a zwłoki ukrył w garażu na budowie swojego domu w sosnowieckiej dzielnicy. Znajomi oskarżonego zdradzili, że mógł planować zbrodnię od dawna.

Z relacji sąsiadów wynika, że Tomasz M. pochodził z rodziny optyków, prowadził dwa specjalizujące się w tym fachu salony. Po zatrzymaniu mężczyzny lokale zostały zniszczone przez mieszkańców Sosnowca. Jerzy Domagała, znajomy podejrzanego, zdradził, że 41-latek od dawna zachowywał się nietypowo.

Oprawca Sebastiana planował zbrodnię?

- Znam Tomasza od kilku lat. Czasem się zachowywał dziwnie. Jakieś dwa miesiące temu kupił sobie pistolety na ostre naboje, mówił, że ma 2 kg prochu, że nawet telefonem może to odpalić. Strzelał z broni na podwórku, w betoniarkę trafił. Mówił, że jak mu ktoś podskoczy to odstrzeli łeb. Chwalił się też nożami. Miał jakieś zboczenia - relacjonował rozmówca Faktu.

Znajomi Tomasza M. twierdzą, że sosnowiczanin spędzał noce w jednym z salonów optycznych. Miał tam antresolę, na której ustawił łóżko. Po rozwodzie z żoną żył samotnie. Pomimo rozstania nadal prowadził z nią wspólny interes. Później w jego życiu miała pojawić się kochanka.

- Z żoną się rozstał. Nie raz widziałem, jak chamsko się do niej odzywał. Kiedyś mu powiedziała, że się nie nadaje do życia i że karma do niego wróci potrójnie. Rozwiedli się, chociaż nadal prowadzili wspólny biznes. Potem przyjeżdżała tu jakaś Asia, ale mówił, że jej nie chce, bo woli młodych chłopaczków - kontynuował Jerzy Domagała.

Mężczyzna, który jest posiadaczem koparki, pomagał Tomaszowi M. w przygotowaniach do budowy domu. To właśnie na terenie powstającego budynku podejrzany miał porzucić ciało Sebastiana. Z doniesień medialnych wynika, że planował zamurować je pod garażem.

W sobotę, kiedy doszło do zaginięcia jedenastolatka, optyk z Sosnowca miał być wyraźnie zdenerwowany. Zachowywał się w sposób, który wzbudził podejrzenia jego najbliższych. Twierdził, że ma wiele zadań do wykonania, postawił także samochód w nietypowym miejscu.

- Jak go spotkałem w sobotę, to mówił, że tam jedzie na budowę płytki kłaść. Tego forda zaparkował tuż przy salonie, a nigdy wcześniej tak nie robił. W niedzielę go znowu widziałem, mówił mi, że musi jechać, pozałatwiać jakieś pilne sprawy. Był bardzo roztrzęsiony. Podejrzewałem, że coś jest nie tak - mówił rozmówca Faktu.

Śledczy wciąż pracują nad sprawą zabójstwa Sebastiana. Na ten moment nie ujawniono wyników sekcji zwłok chłopca. Autopsja miała zdecydować o tym, jakie zarzuty usłyszy Tomasz M. Mężczyzna podczas zeznań miał twierdzić, że nie wykorzystał dziecka seksualnie.

Ujawniono, że 41-latek ma za sobą kryminalną przeszłość. W 2008 roku był zatrzymany za uprowadzenie dziecka w Siemianowicach Śląskich. Mężczyzna miał fotografować nagie ciało swojej ofiary. Sprawa sądowa zakończyła się po roku. Za zabójstwo jedenastolatka Tomaszowi M. grozi dożywotnie pozbawienie wolności.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >