Goniec.pl

Facebook.com Vogule Poland

Ogłoszenie w parafii. Atakują wiernego za donos na policję

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Zdjęcie skandalicznego ogłoszenie, które miało zawisnąć w jednej z polskich parafii, z szybkością błyskawicy obiegło Polskę. Nie podano autora zdjęcia ani dokładnego miejsca, w którym ogłoszenie się pojawiło, ale wygląda ono na prawdziwe. Jeżeli faktycznie takie jest, to mamy do czynienia z ogromnym tupetem.

Skandaliczne ogłoszenie obiegło media

Wierni z nieujawnionej parafii mogli przecierać oczy ze zdumienia, gdy przeczytali treść ogłoszenia, które pojawiło się na ścianie. Wobec panujących w całej Polsce obostrzeń i sytuacji epidemicznej, można mówić o prawdziwym skandalu.

Obecnie w kościołach panuje limit wiernych 1 osoba na 20 metrów kwadratowych, a każdy z obecnych w świątyni musi zakrywać usta i nos maseczką. W wielu miejscach obostrzenia te nie są jednak przestrzegane , jednak z takim lekceważeniem prawa chyba jeszcze się nie spotkaliśmy.

Ogłoszenie zaczyna się od tego, że jeden z parafian zdradził kościół, dzwoniąc na policję z donosem, że w środku przekroczony został limit wiernych. Porównany został on do Judasza, który ponad 2 tysiące lat temu zdradził Jezusa. To jednak nie wszystko.

Ponieważ policyjna kontrola najwyraźniej potwierdziła łamanie obostrzeń, sprawa została zgłoszona do sanepidu, który nałożył na parafię karę pieniężną. Nie podano kwoty, ale mogła być ona wysoka, co sugerują kolejne zdania.

- Dlatego ofiary składane w Wielką Sobotę przed kościołem podczas święcenia pokarmów na stół wielkanocny i ofiary złożone wcześniej na jałmużnę wielkopostną przeznaczymy na poczet przysądzonej kary finansowej - brzmi treść ogłoszenia.

I chociaż porównanie osoby, która przestrzegała po prostu prawa obowiązującego w Polsce, do Judasza jest już samo w sobie skandaliczne, podobnie jak zbieranie pieniędzy od wiernych na poczet sprawiedliwie wymierzonej kary, to najbardziej porażające mogą być kolejne zdania.

Dalej czytamy bowiem, że z tego powodu w Wielki Piątek i przez całe święta w kościele obowiązywać będzie limit około 60 osób. A więc coś, co powinno być standardem, przestrzeganym od samego początku wprowadzenia obostrzeń przed Wielkanocą, w tym kościele jest utrudnieniem wymuszonym jedynie przez kontrolę policji i strachem, że może się ona powtórzyć.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Newsbook

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >

Wiadomości

13. emerytura trafi na konta emerytów wcześniej. Są dokładne terminy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje 56-letnia zakonnica. Nie miała żadnych szans na przeżycie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos ws. bezdzietnych małżeństw. Wiele osób będzie oburzonych, zdumiewające słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Żałoba w polskiej policji. Nie żyje zaledwie 24-letni funkcjonariusz
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dziennikarz oglądał "Wiadomości" TVP przez 10 dni. Wyciągnął zdumiewające wnioski
Czytaj więcej >
Bartłomiej Cieślak

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]