Goniec.pl

TikTok/Tv Trwam

O. Tadeusz Rydzyk zaprezentował pokaźną kolekcję "maybachów". Nagranie z miejsca stało się hitem

2 Września 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Ojciec Tadeusz Rydzyk idzie z duchem czasu i dociera do nowych kanałów komunikacji z otoczeniem. Znany redemptorysta założył niedawno konto na popularnym wśród młodzieży Tik Toku i od razu wywołał wielkie poruszenie. Prawdziwym hitem jest zwłaszcza wideo, na którym duchowny chwali się imponującą kolekcją "luksusowych aut", kpiąc przy okazji ze swoich krytyków.

Postać założyciela Radia Maryja można z pewnością uznać za jedną z barwniejszych w polskiej przestrzeni publicznej. Ojciec Tadeusz Rydzyk to istny człowiek orkiestra - kapłan, a przy tym także wytrawny biznesmen, wspaniały wodzirej, etyk, polityk, nauczyciel, osobowość medialna i wreszcie influencer.

Konta związane z działalnością duchownego i jego cieszącej się popularnością rozgłośni obecne są zarówno na Facebooku, jak i Twitterze oraz YouTube. To jednak zbyt mało dla redemptorysty, który zapragnął jeszcze większego blasku i postanowił podbić kolejny kanał - a mianowicie Tik Tok. Trzeba przyznać, że pierwsze poczynione kroki wróżą o. Rydzykowi kolejny wielki sukces.

Tv Trwam podbija Tik Toka

- Moherowe Berety też potrafią w internety - takim właśnie hasłem Tv Trwam promuje się na Tik Toku, gdzie zebrała już ponad 11 tys. polubień.

Narazie ilość zamieszczonych nagrań nie jest imponująca, pamiętajmy jednak, że ważniejsza od niej jest jakość, a tej zarzucić nie można zbyt wiele, na co wskazuje reakcja internautów.

Szczególną sympatią cieszy się zwłaszcza wideo, na którym o. Rydzyk prezentuje pokaźną kolekcję swoich "luksusowych aut". Zachęconych do zbadania stanu posiadania duchownego uspokajamy jednak - to nie przypływ szczerości, ale zwykły prztyczek w nos krytyków, bo samochody owszem są, ale zabawkowe.

O. Rydzyk pokazał swoje "maybachy"

Hitowe nagranie zatytułowane jest "Maybachy Rydzyka" i, jak głosi sama nazwa, skupia się na gromadzonych przez lata miniaturowych modelach niemieckich pojazdów.

- Dla wszystkich ciekawskich, którzy niejednokrotnie pytają "gdzie są te maybachy?", przychodzą i szukają. Otóż tu są te maybachy - ironizuje Rydzyk.

Jak dalej tłumaczy, w zgromadzeniu godnej pozazdroszczenia kolekcji pomogli mu znajomi, w tym tajemnicza pani Beata z Londynu oraz przyjaciele pewnej rodziny z Torunia.

Wideo "wisi" na kanale niespełna dobę, a już zdołało dotrzeć do ponad 280 tys. odbiorców i zgromadzić ponad 700 komentarzy. Te dotyczą głównie złośliwych uwag odnośnie do kapłana i jego finansowej zaradności, a także wyrażają zaskoczenie pojawieniem się jego osoby na Tik Toku.

- "Zastanawiałem się, ile można przewijać TikToka, właśnie dotarłem do końca", "Mój ulubiony biznesmen", "W następnym odcinku podamy numer konta do wpłat", "Nie no, świat się kończy" - brzmiały tylko niektóre z wpisów.

Majątek redemptorysty owiany wielką tajemnicą

Skąd w ogóle pomysł na filmik z Maybachami? Otóż sprawa ciągnie się od dawna i swego czasu była sporym wizerunkowym obciążeniem dla redemptorysty, choć dostarczała paliwa głównie jego oponentom, bo wśród twardych zwolenników duchowny nie jest w stanie sobie niczym zaszkodzić.

Już kilka lat temu media sugerowały, że o. Rydzyk podróżuje ulicami Torunia luksusową limuzyną marki Mercedes-Maybach. - Maybacha mam - plastikowe modele tego samochodu przysłali mi ludzie w prezencie. Choć kiedy o tym napisali, nie wiedziałem nawet, co to jest. Potem na autostradzie mi pokazano. Nic specjalnego, samochód jak samochód – odpierał wówczas oskarżenia na łamach tygodnika "wSieci".

Na tym jednak nie stanęło, bo jeszcze większe poruszenie niż sam fakt ewentualnego posiadania przez założyciela Radia Maryja bajecznie drogiego auta, wywołała kolejna wypowiedź, zakrawająca o granice absurdu.

- Akurat ten samochód dostaliśmy, nie wiecie o tym, od bezdomnego. Tak, dwa samochody dostaliśmy. Przyjechał bezdomny i dał nam dwa samochody. Pan Stanisław z Warszawy. Niestety zmarł - mówił Rydzyk na antenie swojej rozgłośni.

Sprawa do dziś nie została ostatecznie wyjaśniona, bo o. Rydzyk sprytnie ukrywa faktyczny stan swojego posiadania. Osobiście nie ma on żadnego majątku, ale działająca z jego inicjatywy fundacja Lux Veritatis to już prawdziwe imperium bogactwa.

Samo zamiłowanie do drogich aut nie byłoby więc niczym wyjątkowo zaskakującym. Nieraz widywano go bowiem na tylnym siedzeniu różnych luksusowych pojazdów, takich jak pochodzące z najwyższej półki Volkswageny, a także Audi A6 czy Lexusy.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Donald Tusk jest pewny swego. Lider opozycji złożył jasną deklarację, upokorzył Kaczyńskiego

  • Synoptyk IMGW ujawnił prognozę pogody na najbliższe miesiące. Polacy mają się czego obawiać?

  • Wiadomo, dlaczego Putin przyleciał do Kalingradu. Polski generał jest pewien, obnażył plan dyktatora

Źródło: goniec.pl, o2.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Takie słowa ludzie mówią bliskim tuż przed śmiercią. Ratownik zabrał głos
Czytaj więcej >

Wiadomości

Policja z całej Polski szuka tego mężczyzny. Oburzające, czego miał się dopuścić
Czytaj więcej >

Polska

Zatrważające znalezisko podczas prac budowlanych. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ofiarowała na pogrzeb babci wszystkie oszczędności. Ksiądz bezlitośnie zemścił się podczas mszy
Czytaj więcej >

Polska

Nadchodzi potężne załamanie pogody, zacznie się już za chwilę. Dwucyfrowy mróz i śnieżyce
Czytaj więcej >

Wiadomości

Chciała się wypisać z Kościoła, trudno uwierzyć, czym straszył ją ksiądz. Padły oburzające słowa
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]