Goniec.pl
noworodek urodził się z deformacją

Facebook.com Yi Lianxi

Noworodek urodził się z deformacją czaszki. Lekarze nie chcieli pokazać go mamie

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Noworodek urodził się z ogromną deformacją czaszki. Na jego widok lekarze zaniemówili z wrażenia, bowiem takie przypadki są niezwykle rzadkie. Gdy szczęśliwa mama chciała po raz pierwszy zobaczyć dziecko, nie chcieli jej go pokazać, bowiem bali się jej reakcji.

22-letnia Yi Lianxi była niezwykle szczęśliwa, gdy dowiedziała się, że jest w ciąży. Od zawsze marzyła o założeniu rodziny, dlatego wiadomość o tym, że wkrótce zostanie mamą, przyjęła z niezwykłym entuzjazmem.

Dziecko urodziło się z poprzecznym rozszczepem twarzy

Jej ciąża przebiegała wręcz wzorcowo, a badania prenatalne nie wykazały żadnych wad płodu. Jadąc do szpitala była więc wciąż przepełniona szczęściem i miłością do dziecka, które lada moment miała powitać na świecie.

Niestety, okazało się, że poród był początkiem jej problemów. Lekarze na widok dziecka zamarli, a gdy młoda mama chciała po raz pierwszy zobaczyć swoją pociechę, nie wiedzieli jak zareagować. Początkowo nie chcieli pokazać jej dziecka, bowiem jego wygląd mógł ją przerazić.

Huikang, bo takie imię wybrała Yi dla swojego dziecka, urodził się z wielką deformacją czaszki. Jego twarz wyglądała, jakby miał na sobie maskę. Chłopiec cierpiał na poprzeczny rozszczep twarzy - po obu stronach jego ust znajdowały się ogromne szczeliny.

- Nie tylko jego tkanki miękkie były złamane i przesunięte, ale również jego kość skroniowa, kości policzkowe, kość klinowa i górna szczęka zostały uszkodzone - powiedział dr Wang Duquan, lekarz ze szpitala w Changsha.

Na widok dziecka młoda mama zaczęła płakać. Nie mogła zrozumieć, dlaczego przytrafiło się to akurat jej rodzinie. Postanowiła jednak zrobić wszystko, żeby zapewnić swojemu dziecku godne życie. Początki nie były łatwe, bowiem ludzie na ulicy się za nimi oglądali, byli nawet tacy, którzy wskazywali ich palcami i wyśmiewali.

Personel szpitala okazał się jednak bardzo pomocny i postanowili zorganizować zbiórkę, by uzbierać kwotę na niezbędną dla dziecka operację. Dzięki darowiznom udało im się uzbierać ok. 230 tys. złotych na zabieg, który okazał się sukcesem.

Niestety, efekty zabiegu pojawią się dopiero po latach. Według słów lekarza, który przeprowadzał operację, dopiero po 10 latach kości jego twarzy mogą się całkowicie zrosnąć. W tym czasie może jednak na pewno liczyć na dozgonną miłość swojej dzielnej mamy.

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >