Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Niewybuch w podwarszawskim Legionowie, pilnie ewakuowano blisko 140 osób. W akcji wszystkie służby
Monika Majko
Monika Majko 27.08.2022 14:01

Niewybuch w podwarszawskim Legionowie, pilnie ewakuowano blisko 140 osób. W akcji wszystkie służby

policja-tasma-policyjna-chodnik-wypadek-ilustracyjne-kwp-bialystok (1)
KWP Białystok [zdjęcie ilustracyjne]

W sobotę, 28 sierpnia br. służby rozpoczęły ewakuację mieszkańców w Legionowie pod Warszawą. Dzień wcześniej na jednej z ulic znaleziono niewybuch pochodzący z II wojny światowej. Do akcji wkroczyli saperzy.

– Operator koparki podczas prac ziemnych wykopał pochodzący z drugiej wojny światowej niewybuch – przekazała w rozmowie z TVN24 Gabriela Putyra z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Legionowo. Ewakuacja mieszkańców z powodu niewybuchu

Niewybuch został odkryty na ulicy Jagiellońskiej w podwarszawskim Legionowie, w piątek około godziny 15:00. Okolica pocisku została zabezpieczona przez służby, a w sobotę na miejscu zjawił się patrol saperski.

Z uwagi na rozmiar niewybuchu zdecydowano o przeprowadzeniu ewakuacji – przekazała policjantka.

Służby pilnie ewakuowały mieszkańców w okolicy 300 metrów od znajdującego się w ziemi pocisku. W akcji udział brali policjanci, strażacy oraz strażnicy miejscy. Zamknięto również wszystkie ulice w rejonie zdarzenia.

Swoje domy opuściło łącznie 138 osób, w tym również podopieczni domu kombatanta, którego ewakuacja sprawiła służbom duży kłopot. W rejonie zdarzenia zakazano ruchu pieszego i kołowego.

Mieliśmy problem z ewakuacją domu kombatanta, ponieważ większość podopiecznych to osoby leżące. Ostatecznie przeniesiono ich do najdalej wysuniętego skrzydła – relacjonował z kolei Łukasz Szulborski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

Akcja służb zakończyła się w sobotę, chwilę przed godziną 13:00. Nikomu nic się nie stało, a mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: TVN24/Goniec.pl