Goniec.pl

Policja podlaska - zdjęcie ilustracyjne

Niesamowity wyczyn na drodze. 20-latek stracił prawo jazdy w mgnieniu oka

6 Lutego 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

W czwartek 2 lutego doszło w Zielonej Górze (woj.lubuskie) do zatrzymania młodego kierowcy, który dopuścił się na drodze,w krótkim odstępie, czasu haniebnych czynów. Ze popełnione wykroczenia otrzymał pokaźny mandat oraz ogromną ilość punktów karnych. Co więcej, prowadzący pojazd zmuszony będzie do ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

29 punktów karnych dla 20-latka

Młody mężczyzna posiadał uprawnienie do prowadzenia pojazdu zaledwie rok. Nie zważając na obowiązujące przepisy, swoim zachowaniem spowodował duże niebezpieczeństwo na drodze.

Popisy 20-latka policjanci obserwowali na ulicy Zjednoczenia w Zielonej Górze. Kierowca w pierwszej kolejności przekroczył znacznie prędkość w terenie zabudowanym, by następnie wykonać manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Dodatkowo mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Żaden ze wspomnianych wybryków nie umknął uwadze mundurowych. Za popełnione w ciągu kilkudziesięciu sekund wykroczenia kierowca zgarnął aż 29 punktów karnych, co równoznaczne było z utratą prawa jazdy. Mężczyzna zapłacić musi też 2400 złotych mandatu. Starosta powiatu skieruje młodzieńca na badania psychologiczne, po których wykonaniu 20-latek ponownie stanie przed szansą zdawania egzaminu.

Wzmożone działania kontrolne policji, która apeluje o ostrożność

Każdego dnia kontrole przeprowadzane przez mundurowych wykazują, jak często kierowcy łamią przepisy drogowe. W trakcie działań prowadzonych 3 lutego pod akcją "Prędkość", mundurowi zanotowali 94 wykroczenia drogowe, z czego 74 dotyczyło przekroczeń prędkości.

Nieumiejętność dostosowania prędkości do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na jezdni stanowi największe niebezpieczeństwo na drodze oraz jest najczęstszą przyczyną wypadków. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności za kierownicą pojazdów.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: lubuska.policja.gov.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Otrzymała do zapłaty podatek od nieruchomości i załamała ręce. Polacy nie mogą uwierzyć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przed nami dynamiczne dni w pogodzie. Najpierw burze, później eksplozja ciepła
Czytaj więcej >

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >

Wiadomości

13. emerytura trafi na konta emerytów wcześniej. Są dokładne terminy
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]