Goniec.pl

Fb/112malopolska.pl/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Nieodpowiedzialne zachowanie pary. Zrobili to na autostradzie. Kara do nawet 30 tys. zł

22 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Eryk Błaszak

Kompletny brakiem odpowiedzialności wykazała się para, która jadąc autostradą, postanowiła zatrzymać samochód na poboczu, by wykonać sesję zdjęciową na tle śniegu. Medialną parę sfotografował jeden z kierowców, zaś o sprawie napisał portal 112malopolska.pl. Jak się okazuje, mężczyzna i kobieta mogą ponieść surowe konsekwencje swojego zachowania.

Szokujące zachowanie pary na autostradzie. Robili sobie zdjęcia

Do niezwykle niebezpiecznego incydentu doszło na drodze jednej z autostrad, gdzie pewna para postanowiła zatrzymać swój samochód na poboczu, by wykonać sesję zdjęciową na tle białego puchu.

Być może czyn ten uszedłby nieodpowiedzialnej parze na sucho, jednak zostali zarejestrowani przez kamerę jednego z kierowców, który przekazał materiał do mediów. O sprawie napisali dziennikarze portalu małopolska112.pl, którzy m.in. zwrócili uwagę na brak oznakowania auta.

- Przypominamy, że na autostradzie i drogach ekspresowych obowiązuje całkowity zakaz poruszania się pieszych. To bardzo niebezpieczne i może skończyć się tragicznie. Niejednokrotnie dochodziło do wypadków, w których ginęły na przykład osoby chcące wymienić w samochodzie koło - napisano na stronie portalu.

Jak się okazuje, to, w jaki sposób mężczyzna i kobieta mogliby zostać ukarani, zależne byłoby od kwalifikacji popełnionego czynu przez funkcjonariusza policji.

- Interweniujący policjant mógłby zakwalifikować to zdarzenie albo wyłącznie jako zatrzymanie w miejscu niedozwolonym, albo nawet jako stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym - mówiła w rozmowie z TVN24 Joanna Biel-Radwańska z Wydziału Ruchu Drogowego małopolskiej policji.

W zależności od rozpoznania całej sprawy para mogłaby dostać mandat od 300 zł za nieuzasadnione zatrzymanie na autostradzie do 1 000 zł za stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym. Gdyby zaś zdarzenie przybrało nieco poważniejszy charakter, trafiłoby na wokandę sądu, który mógłby zdecydować o nałożeniu kary w wysokości nawet 30 tys. zł.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Biedronka zaskakuje szeregiem ofert. Zacznie się już w poniedziałek

  • Przeliczenie emerytury najkorzystniejsze w styczniu. Emeryci mogą zyskać podwójnie

  • "Warto już teraz napełnić bak do pełna". Eksperci ostrzegają

Źródło: Fb/112malopolska.pl/tvn24.pl/o2.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nowy Targ. Nie żyje 33-latka w ciąży. Mąż kobiety zamieścił w sieci poruszający wpis
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe informacje ws. zaginionego małżeństwa. "Pojechali polską taksówką"
Czytaj więcej >

Wiadomości

TVN stanowczo reaguje na skandaliczne słowa Jarosława Kaczyńskiego. Stacja podjęła ważną decyzję
Czytaj więcej >

Wiadomości

Skandaliczne słowa na konferencji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS przekroczył granicę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dachowanie samochodu w Chojnicach. Ratownicy się tego nie spodziewali, zaskakujące sceny
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >
Eryk Błaszak

Między Mickiewiczem a Słowackim zasiadam na widowni spektaklu politycznego, by przekazywać dzieje polsko-polskiej miłości. Wszak nie ma większych proroków niż w kraju nad Wisłą.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]