Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Opole. Niebezpieczny wybuch w bloku. Jedna osoba w szpitalu
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 04.02.2023 17:14

Opole. Niebezpieczny wybuch w bloku. Jedna osoba w szpitalu

Działania strażaków, wybuch w bloku
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

W sobotę 4 lutego służby wezwane zostały do pożaru w mieszkaniu w bloku przy ul. Grota-Roweckiego w Opolu. Doszło tam do wybuchu, w wyniku którego ucierpiała jedna osoba. Policjanci ustalają przyczyny eksplozji.

Opole. Niebezpieczny wybuch w mieszkaniu

Zgłoszenie o zaistniałej eksplozji wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Opolu 4 lutego około godziny 13. Wybuch miał miejsce w gęsto zamieszkanym terenie na osiedlu Armii Krajowej w Opolu.

W akcji ratunkowej udział brało 7 zastępów straży pożarnej. Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażakom towarzyszył gęsty dym, rozprzestrzeniający się po całym pomieszczeniu. Jedna osoba trafiła do szpitala z poparzeniami twarzy.

Trwają działania służb, mające na celu ustalenie przyczyny eksplozji. Na ten moment, nie potwierdzono, że doszło w tym przypadku do wybuchu gazu.

Przerażeni mieszkańcy bloku ewakuowali się z obiektu. Nadzór budowlany wyraził jednak zgodę na powrót przestraszonych rodzin do ich mieszkań. Wciąż pozostawiono jednak zakręcony gaz w całym pionie budynku.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: opole.naszemiasto.pl

Tagi: Pożar