Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pomorskie: Śmiertelny wypadek w Krzywym Kole. Samochód roztrzaskał się o drzewo, nie żyje jedna osoba
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 04.02.2023 09:08

Pomorskie: Śmiertelny wypadek w Krzywym Kole. Samochód roztrzaskał się o drzewo, nie żyje jedna osoba

policja-podlaska
Policja Podlaska - zdjęcie ilustracyjne

Dramatyczne zdarzenie na Pomorzu. 46-letnia kobieta zginęła w wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w Krzywym Kole (pow. gdański). Prowadzony przez nią samochód zjechał z pasa ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Od wczoraj na drogach województwa panują bardzo trudne warunki do podróżowania. Służby apelują o wzmożoną uwagę i ostrożność.

Krzywe Koło. Ford wbił się w przydrożne drzewo, kierująca nie miała żadnych szans

Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce ok. godz. 4.55 w miejscowości Krzywe Koło nieopodal Pruszcza Gdańskiego. Do interwencji zadysponowano zarówno strażaków z okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych, jak i tych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim oraz funkcjonariuszy policji.

- Do wypadku doszło na drodze powiatowej 2226G. Jak wstępnie ustalono, 46-letnia mieszkanka powiatu gdańskiego, jadąca samochodem marki ford w kierunku miejscowości Pszczółki, zjechała na prawe pobocze i uderzyła w stojące tam drzewo. Niestety, kobieta zmarła na miejscu - powiedział portalowi Goniec.pl oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim mł. asp. Karol Kościuk.

Obecna na miejscu policja dokonała oględzin miejsca wypadku pod nadzorem prokuratora i sporządziła szczegółową dokumentację. Kolejne czynności skupione będą na ustaleniu dokładnych przyczyn i przebiegu dramatu.

Uwaga kierowcy! Na Pomorzu znów będzie niebezpiecznie

W całym województwie pomorskim od wczoraj panują bardzo trudne warunki do jazdy. W piątek padający śnieg sparaliżował ruch i był przyczyną kilku groźnych wypadków oraz wielu kolizji.

Jak podaje "Dziennik Bałtycki", tylko na trasie S6 (odcinek Luzino - Szemud) jadąca tamtędy ciężarówka wpadła do rowu, a następnie, w tym samym miejscu, doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych.

Opady śniegu zapowiadane są także na sobotę. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega też przed marznącymi opadami, powodującymi oblodzenie dróg i chodników. Służby apelują o spokojną i rozważną jazdę.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, Dziennik Bałtycki