Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje znany polski ksiądz. Miał zaledwie 44 lata
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 21.05.2024 08:20

Nie żyje znany polski ksiądz. Miał zaledwie 44 lata

ksiądz
fot. Pixabay/István Kis

Toruńska kuria w lakonicznym komunikacie poinformowała o śmierci lubianego księdza Dawida Szymaniaka. Duchowny miał 44 lata i regularnie uprawiał sport. W ubiegłym roku uczestniczył w Mistrzostwach Polski Księży w halowej piłce nożnej. Krótka informacja zasmuciła wielu wiernych. 

Nie żyje ksiądz Dawid Szymoniak. Miał zaledwie 44 lata

O śmierci Szymaniaka kuria toruńska poinformowała w mediach społecznościowych. Ksiądz zmarł w sobotę 18 maja, natomiast wiadomość o tym przekazano dzień później. Przyczyna śmierci pozostaje niejasna, z treści opublikowanego komunikatu nie wynika co do niej doprowadziło. 

Samochody pod wodą, zalane budynki. Polskie miasto sparaliżowane

Nie żyje ksiądz Dawid Szymoniak. Był miłośnikiem sportu

Według informacji opublikowanych przez portal ”Dzień Dobry Toruń” zmarły 44-latek był miłośnikiem sportu. W ubiegłym roku duchowny uczestniczył w Mistrzostwach Polski Księży w Futsalu, reprezentował też swoje środowisko w zawodach sportowych. 

Ks. Dawid Szymaniak był cenionym i oddanym duszpasterzem, który przez wiele lat służył wiernym z wielkim zaangażowaniem. Jego posługa w parafii w Gorczenicy w powiecie brodnickim, gdzie był proboszczem, pozostawiła trwały ślad w sercach parafian, którzy wspominają go jako kapłana pełnego ciepła, zrozumienia i nieustannej gotowości do niesienia pomocy - czytamy na portalu

Wierni i znajomi komentują śmierć lubianego księdza

W komentarzach pod wpisem toruńskiej kurii parafianie wpisują kondolencje oraz wspominają zmarłego duchownego. 

Był normalny, oddany, wszystkich traktował jak rodzinę. Miał bogate wartości. Zawsze był uśmiechnięty. Wszystkim nam pękły serca. Jesteśmy w szoku. Będzie go brakowało – pisze jedna z komentujących użytkowniczek Facebooka

Pogrzeb księdza Dawida Szymaniaka odbędzie się w piątek 24 maja w kościele parafialnym w Gorczenicy. Początek uroczystości zaplanowano na godzinę 11:00.