Goniec.pl

Pixabay/ Henryk Niestrój

Nie żyje zasłużona wolontariuszka. "Kobieta o wielkim sercu"

18 Marca 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

W wieku 44 lat zmarła Justyna Zalewska. Kobieta była wolontariuszką i koordynatorką Szlachetnej Paczki w woj. podlaskim. Osierociła trójkę dzieci. Rodzina oraz bliscy 44-latki są pogrążeni w żałobie. - Kobieta o wielkim sercu, która w życiu kierowała się mottem "Pomagam, bo to daje mi siłę" - napisali na Facebooku wolontariusze Szlachetnej Paczki. 


 

Nagła śmierć Justyny Zalewskiej

Justyna Zalewska zmarła 7 marca, podczas powrotu z pracy do domu. Kobieta niespodziewanie zasłabła na ulicy. Okazało się, że doszło do pęknięcia tętniaka w mózgu. - O jego istnieniu nikt nie miał pojęcia. Była operowana, niestety mimo podjętych działań, nie udało się jej uratować - tłumaczyła organizatorka zbiórki na pomoc rodzinie zmarłej.

Lidl

Lidl rozbił bank, takich okazji dawno nie było. Polacy będą walić drzwiami i oknami

CZYTAJ DALEJ

Rodzina wstrząśnięta tragedią

Rodzina oraz bliscy 44-latki są wstrząśnięci jej nagłą śmiercią. - Nikt nie spodziewał się tragedii. Jeszcze rano umawiałyśmy się na wspólne spędzanie Dnia Kobiet. Z perspektywy czasu jeszcze bardziej czujemy, że mógłby być to piękny czas. Gdy na całym świecie kobiety dostawały kwiaty, my otrzymałyśmy cios prosto w serce - napisała założycielka zbiórki Magdalena Chowańska.

Pomoc dla rodziny zmarłej

Justyna Zalewska osierociła trzy córki, dla których była jedyną rodziną. Dwie z nich wciąż się uczą i potrzebują materialnego wsparcia. - Nauczyła ich samodzielności, dobroci i szacunku do innych ludzi. Ale nikt nie był przygotowany na to, co się stało. Dziś dziewczynki zostały bez środków do życia - wyjaśnia Chowańska. Wolontariusze podjęli decyzję o zorganizowaniu zbiórki.

- Fundusze zebrane na tej zbiórce pozwolą nam zorganizować godny pochówek Justynki, zamknąć formalności dotyczące prowadzonej przez nią działalności oraz dać jej córkom szansę na odnalezienie się w tej strasznej rzeczywistości. Dziewczyny samodzielnie muszą utrzymać mieszkanie i siebie. Próbują połączyć pracę z nauką, nie pozwólmy, aby musiały zrezygnować z edukacji na rzecz dorosłego życia. Prosimy, dajmy im tę szansę - kończy Pani Magdalena.

Źródło: zrzutka.pl

Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

CZYTAJ DALEJ
pogrzeb

Nie mogli uwierzyć, w jakim stanie ksiądz przyjechał na pogrzeb. "Czerwony na buzi, spuchnięty"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Nie żyje

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR. Nie żyje 88-latek, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nastolatek bez opamiętania bił i kopał szefa straży miejskiej. Nikt nie pomógł
Czytaj więcej >

Wiadomości

Z pojazdów prawie nic nie zostało. W środku były dzieci, wszystkie służby w akcji
Czytaj więcej >

Świat

Putin wydał polecenie. Polski MSZ reaguje: "Potępiamy wzmocnienie zagrożenia"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Prezenter załamał się na wizji. Mężczyzna nie wytrzymał: "Drogi Boże, pomóż im!"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]