Goniec.pl

Pixabay.com

Nie żyje Riad Haidar, poseł KO. Żałoba w partii. "Rozmawiałem z nim jeszcze tydzień temu"

25 Maja 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Nie żyje poseł Koalicji Obywatelskiej, tragiczne wieści obiegły media z samego rana. Riad Haidar miał 72 lata i od dłuższego czasu zmagał się z chorobą. Ceniony lekarz jeszcze tydzień temu zapewniał, że pojawi się na posiedzeniu Sejmu. - Riad był po prostu bardzo dobrym człowiekiem. Będzie nam go bardzo brakowało - napisał w pożegnalnym wpisie partyjny kolega Dariusz Joński.

Nie żyje Riad Haidar, był posłem KO

Riad Haidar nie żyje. Poseł Koalicji Obywatelskiej zmarł w czwartek 25 maja rano. Wiadomość o śmierci cenionego lekarza syryjskiego pochodzenia pojawiła się na jego oficjalnym koncie na Facebooku.

Tina Turner nie żyje

Tina Turner nie żyje. Piosenkarka zmarła w wieku 83 lat

CZYTAJ DALEJ

Poseł KO planował być na posiedzeniu Sejmu. Do końca wierzył, że pokona chorobę

- Dziś rano po długiej walce z chorobą odszedł Doktor Riad Haidar, Poseł na Sejm RP. Wszelkie inne informacje zostaną podane w odrębnym komunikacie - czytamy w facebookowym komunikacie opublikowanym na koncie Riadara Haidara. Oficjalnej przyczyny śmierci nie ujawniono.

Członkowie Koalicji Obywatelskiej nie spodziewali się otrzymać o poranku tak poruszającą i druzgocącą wiadomość. Stracili cenionego kolegę, specjalistę w swoim fachu, a przede wszystkim dobrego człowieka, który zawsze gotowy był pomagać innym.

- Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci naszego przyjaciela Riada Haidara. Lekarza, posła na Sejm, człowieka o wielkim sercu. Spoczywaj w pokoju… - napisał Borys Budka .

Wpis zamieścił również Dariusz Joński. Przyznał, że jeszcze niedawno miał przyjemność rozmawiać z radiem Haidarem. - Żegnaj przyjacielu. Rozmawiałem z Riadem jeszcze tydzień temu. Zmagał się z ciężką chorobą, ale nie brakowało mu optymizmu i nadziei. Miał być na posiedzeniu Sejmu. Niestety dziś rano zmarł. Riad był po prostu bardzo dobrym człowiekiem. Będzie nam go bardzo brakowało - czytamy w żałobnym wpisie po śmierci posła KO.

Riad Haidar był cenionym lekarzem, jego osiągnięcia zostały docenione przez prezydenta

Już w lutym Raid Haidar przyznał, że jest mniej aktywny w mediach społecznościowych ze względu na swój stan zdrowia. Przyznał, że najtrudniejsze jest dla niego to, że nie może spotykać się ze swoimi pacjentami. - Niestety zostanie tak, póki nie odzyskam pełni sił. Musiałem podjąć rękawice i zmierzyć się z chorobą. Pierwszy etap leczenia na szczęście mam już za sobą - pisał zmarły poseł KO .

Raid Haidar urodził się w 1951 roku w Syrii. Był cennym lekarzem pediatrą specjalizującym się w neonatologii. W 1989 roku uzyskał polskie obywatelstwo. Jego zasługi dla polskiej samorządności i lokalnej społeczności, docenione zostały przez samo prezydenta. Zmarły poseł KO został bowiem wyróżniony Srebrnym oraz Złotym Krzyżem Zasługi.

znicz kobieta wypadek

26-letnia Karolina zginęła na Mazowszu, jechała na wesele. Mąż opublikował poruszające pożegnanie

CZYTAJ DALEJ
konfesjonał ksiądz spowiedź

10-latka poszła do spowiedzi, nagle ksiądz zaczął krzyczeć na cały kościół. Oburzające, jak ją nazwał

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Skandaliczne słowa na konferencji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS przekroczył granicę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dachowanie samochodu w Chojnicach. Ratownicy się tego nie spodziewali, zaskakujące sceny
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lubuskie. Samochód uderzył w barierki i przekoziołkował na bok. 25-latek z Czech zginął na miejscu
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]