Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje Riad Haidar, poseł KO. Żałoba w partii. "Rozmawiałem z nim jeszcze tydzień temu"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 25.05.2023 10:43

Nie żyje Riad Haidar, poseł KO. Żałoba w partii. "Rozmawiałem z nim jeszcze tydzień temu"

świeczka
Pixabay.com

Nie żyje poseł Koalicji Obywatelskiej, tragiczne wieści obiegły media z samego rana. Riad Haidar miał 72 lata i od dłuższego czasu zmagał się z chorobą. Ceniony lekarz jeszcze tydzień temu zapewniał, że pojawi się na posiedzeniu Sejmu. - Riad był po prostu bardzo dobrym człowiekiem. Będzie nam go bardzo brakowało - napisał w pożegnalnym wpisie partyjny kolega Dariusz Joński.

Nie żyje Riad Haidar, był posłem KO

Riad Haidar nie żyje. Poseł Koalicji Obywatelskiej zmarł w czwartek 25 maja rano. Wiadomość o śmierci cenionego lekarza syryjskiego pochodzenia pojawiła się na jego oficjalnym koncie na Facebooku.

Tina Turner nie żyje. Piosenkarka zmarła w wieku 83 lat

Poseł KO planował być na posiedzeniu Sejmu. Do końca wierzył, że pokona chorobę

- Dziś rano po długiej walce z chorobą odszedł Doktor Riad Haidar, Poseł na Sejm RP. Wszelkie inne informacje zostaną podane w odrębnym komunikacie - czytamy w facebookowym komunikacie opublikowanym na koncie Riadara Haidara. Oficjalnej przyczyny śmierci nie ujawniono.

Członkowie Koalicji Obywatelskiej nie spodziewali się otrzymać o poranku tak poruszającą i druzgocącą wiadomość. Stracili cenionego kolegę, specjalistę w swoim fachu, a przede wszystkim dobrego człowieka, który zawsze gotowy był pomagać innym.

- Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci naszego przyjaciela Riada Haidara. Lekarza, posła na Sejm, człowieka o wielkim sercu. Spoczywaj w pokoju… - napisał Borys Budka.

Wpis zamieścił również Dariusz Joński. Przyznał, że jeszcze niedawno miał przyjemność rozmawiać z radiem Haidarem. - Żegnaj przyjacielu. Rozmawiałem z Riadem jeszcze tydzień temu. Zmagał się z ciężką chorobą, ale nie brakowało mu optymizmu i nadziei. Miał być na posiedzeniu Sejmu. Niestety dziś rano zmarł. Riad był po prostu bardzo dobrym człowiekiem. Będzie nam go bardzo brakowało - czytamy w żałobnym wpisie po śmierci posła KO.

Riad Haidar był cenionym lekarzem, jego osiągnięcia zostały docenione przez prezydenta

Już w lutym Raid Haidar przyznał, że jest mniej aktywny w mediach społecznościowych ze względu na swój stan zdrowia. Przyznał, że najtrudniejsze jest dla niego to, że nie może spotykać się ze swoimi pacjentami. - Niestety zostanie tak, póki nie odzyskam pełni sił. Musiałem podjąć rękawice i zmierzyć się z chorobą. Pierwszy etap leczenia na szczęście mam już za sobą - pisał zmarły poseł KO.

Raid Haidar urodził się w 1951 roku w Syrii. Był cennym lekarzem pediatrą specjalizującym się w neonatologii. W 1989 roku uzyskał polskie obywatelstwo. Jego zasługi dla polskiej samorządności i lokalnej społeczności, docenione zostały przez samo prezydenta. Zmarły poseł KO został bowiem wyróżniony Srebrnym oraz Złotym Krzyżem Zasługi.