Goniec.pl > Wiadomości > Nie żyje radny Marian Krupiński
Maria Glinka
Maria Glinka 28.11.2021 19:25

Nie żyje radny Marian Krupiński

Radny
Archiwum prywatne

Zmarł Marian Krupiński, który przez wiele lat zasiadał na stanowisku radnego województwa mazowieckiego. Miał 74 lata. Działacza żegnają samorządowcy i organizacje regionalne.

Smutne informacje przekazał wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukasiewicz w mediach społecznościowych. Na jego wpis zareagowali inni działacze.

Zmarł Marian Krupiński. Kim był?

W sobotę 27 listopada 2021 roku zmarł Marian Krupiński. Miał 74 lata. Okoliczności śmierci nie zostały ujawnione publicznie.

Marian Krupiński był znanym regionalnym działaczem Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Przez wiele lat był radnym woj. mazowieckiego. Zasiadał także na stanowisku wiceprzewodniczącego sejmiku Mazowsza.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W trakcie wieloletniej kariery był też dyrektorem ostrołęckiej delegatury urzędu marszałkowskiego. Marian Krupiński kierował również ostrołęckim oddziałem Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Samorządowcy żegnają działacza, PSL składa kondolencje

Jako pierwszy o śmierci Mariana Krupińskiego poinformował wójt gminy Kadzidło. Dariusz Łukasiewicz wspomina zmarłego jako "człowieka dobrego, życzliwego". "Wierny sojusznik Kurpiowszczyzny. Kłaniam się nisko Zmarłemu. Bardzo nisko", czytamy w poście, który opublikował na Facebooku.

Na wpis zareagował również wójt gminy Wąsewo Rafał Kowalczyk. "Z niedowierzaniem przyjmuję tę smutną wiadomość o śmierci Mariana Krupińskiego-naszego przyjaciela, który jeszcze niedawno był wśród nas", czytamy w poście na Facebooku. Wójt podziękował zmarłemu za spotkania, rozmowy i pomoc. "Będzie nam Cię bardzo brakowało", czytamy w zakończeniu wpisu.

Do smutnych wieści odniósł się także poseł PiS Arkadiusz Czartoryski. We wpisie na Facebooku przekonuje, że Mariana Krupińskiego zapamięta jako "dobrego i uczynnego człowieka". "Pomimo działalności w innych partiach politycznych, nigdy nie doznałem od Mariana nawet odrobiny nieżyczliwości. Przeciwnie był zawsze pomocny, życzliwy, skutecznie pracujący dla swojego regionu", czytamy.

Kondolencje rodzinie zmarłego złożył oddział PSL w Wyszkowie. Działacze przekonują, że informacje o śmierci partyjnego kolegi przyjęli "z głębokim żalem i smutkiem".

Pożegnalne wpisy zamieściły także instytucje kulturalne i organizacje. Muzeum Kultury Kurpiowskiej pisze, że "życzliwość  zrozumienie dla spraw kultury, twórczości ludowej i ochrony dziedzictwa Kurpiów", które przejawiał Marian Krupiński "były powszechnie znane i doceniane". Na zaangażowanie i wierność przekonaniom działacza zwrócił uwagę także Związek Kurpiów

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook, eostroleka.pl

Tagi: Nie żyje