Goniec.pl
W tragicznym wypadku na obwodnicy Lubartowa zginął aktor Piotr Gąsiorowicz, jechał na pogrzeb innego aktora

materiały własne Iberion

Nie żyje Piotr Gąsiorowicz. Aktor zginął w drodze na pogrzeb

9 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nie żyje Przemysław Gąsiorowicz. Aktor zginął w tragicznym wypadku na obwodnicy Lubartowa. Artysta jechał na pogrzeb innego aktora. - Człowiek nigdy nie jest gotowy na taki scenariusz - przekazuje dyrekcja i pracownicy teatru, gdzie pracował Przemysław Gąsiorowicz.

W tragicznym zdarzeniu zginął Przemysław Gąsiorowicz. Odejście aktora jest wyjątkowo bolesne, gdyż był on w drodze na pogrzeb swojego kolegi, którego dobrze znał z desek teatru.

konferencja KPRM

Rząd przedstawił korekty po wejściu w życie Polskiego Ładu. Kto zyska?

CZYTAJ DALEJ

- Z głębokim żalem zawiadamiamy o tragicznej śmierci naszego Przyjaciela, Aktora Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Przemysława Gąsiorowicza - poinformowała dyrekcja oraz pracownicy teatru, gdzie pracował tragicznie zmarły w sobotę aktor.

Przemysław Gąsiorowicz zginął w wypadku, jechał na pogrzeb

Czołowe zderzenie na DK19 i śmierć po przewiezieniu Przemysława Gąsiorowicza do szpitala. Obrażenia, jakie odniósł aktor, okazały się zbyt poważne i lekarze nie byli w stanie go uratować.

Komenda Powiatowa PSP w Lubartowie przekazała, że łącznie w śmiertelnym wypadku poszkodowanych zostało aż sześć osób. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR, który pomagał w transporcie ofiar.

Niestety Przemysław Gąsiorowicz zmarł. - Potrzeba ciszy na scenie i w ludzkich sercach, dlatego dzisiaj i jutro dla Was nie zagramy... - przekazał Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Niedzielne spektakle zostały odwołane.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego w pożegnalnym wpisie dyrekcja i pracownicy teatru użyli liczby mnogiej? Piotr Gąsiorowicz zginął bowiem w drodze na pogrzeb Witolda Kopcia. Aktorzy pracowali nad spektaklami w tym samym teatrze, który przekazał wyjątkowo tragiczne wiadomości.

Reanimacja Piotra Gąsiorowicza nie przyniosła efektu

"Dziennik Wschodni" podaje, że podczas wypadku na obwodnicy Lubartowa w samochodzie prócz Piotra Gąsiorowicza znajdował się również aktor Jan Wojciech Krzyszczak. Artysta również związany jest z teatrem w Lublinie.

Jak doszło do tragicznego wypadku? Aktor Piotr Gąsiorowicz prowadził samochód Peugeot Partner. W pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas, to właśnie wtedy doszło do czołowego zderzenia z Hondą Civic.

W drugim z aut znajdowała się czteroosobowa rodzina. Przyczyny wypadku, w szczególności to, dlaczego auto kierowane przez zmarłego aktora zmieniło pas ruchu, będzie wyjaśniane przez śledczych.

LPR, który lądował na jezdni na DK19, przyleciał właśnie po Piotra Gąsiorowicza. Aktor natychmiast został przetransportowany do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Wysiłki lekarzy nie przyniosły efektów i mimo reanimacji aktor zmarł.

Ceniony aktor odszedł w młodym wieku

Współpracownicy i widzowie - zarówno ci znający Piotra Gąsiorowicza z desek teatru, jak i ci znający go z ról telewizyjnych - nie mogą uwierzyć w nagłą śmierć aktora.

W chwili śmierci Piotr Gąsiorowicz miał zaledwie 43 lata. Ukończył Wydział Aktorski PWST w Krakowie. Z Teatrem im. Osterwy w Lublinie związany był od 2007 roku, jednak nie stronił od przyjmowania ofert pracy w popularnych serialach. Widzowie mogą kojarzyć Piotra Gąsiorowicza z ról m.in. w "Klanie", "M jak miłość", czy "Na dobre i na złe".

Odwiedziliśmy grób Jadwigi Kaczyńskiej fot. Jan BIELECKI/East News

Byliśmy na grobie Jadwigi Kaczyńskiej. Niebywałe, co stoi na nagrobku, ogromne zaskoczenie

Odwiedziliśmy grób Jadwigi Kaczyńskiej. Widok jej nagrobka zapiera dech w piersiach, ale niektóre znicze zaskakują. Zobaczcie, jak wygląda mogiła matki Lecha i Jarosława Kaczyńskich.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: rmf.fm, teatrostrewy.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

"Gość Wiadomości"/TVP Info/15.08.22

Wiadomości

Danuta Holecka znów to zrobiła. Dziennikarka nie kryła emocji podczas wywiadu z Mariuszem Błaszczakiem

Czytaj więcej >

Wiadomości

Tragedia w Wielkopolsce. Samochód uderzył w słup i dachował. Nie żyje 19-latek

Czytaj więcej >
IMAGO/Winfried Mausolf/Imago Stock and People/East News

Wiadomości

Skażenie na Odrze. GIOŚ poinformował o wynikach polskich badań na obecności rtęci w rzece

Czytaj więcej >

Wiadomości

Propaganda Putina nie miała litości dla Andrzeja Dudy. Rosjanie użyli zmanipulowanego zdjęcia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polacy nie wierzą w PiS. Najnowszy sondaż ujawnił poważne problemy partii

Czytaj więcej >
Lech Wałęsa

Wiadomości

Lech Wałęsa opuścił szpital i poszybował do Norwegii "podstawionym samolotem"

Czytaj więcej >