Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje ksiądz. Stracił przytomność i uderzył w tira, nie dało się nic zrobić
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 08.06.2024 18:17

Nie żyje ksiądz. Stracił przytomność i uderzył w tira, nie dało się nic zrobić

ksiądz
fot. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach/Facebook

Nie żyje 68-letni duchowny z Podkarpacia, który wczoraj doprowadził do fatalnego zderzenia z ciężarówką. Jak podaje Super Express, ksiądz najprawdopodobniej z nieznanych przyczyn stracił przytomność podczas prowadzenia pojazdu.  

Tragiczny wypadek księdza

Do dramatycznego wypadku doszło 7 czerwca 2024 roku w Gniewczynie Łańcuckiej na drodze wojewódzkiej W 835. W okolicach godziny 15:45 duchowny prowadząc osobową Kię na prostym odcinku drogi, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu. Wówczas doszło do zderzenia z prawidłowo jadącą ciężarówką. Jak informuje Super Express, 52-letni mieszkaniec pow. Jasielskiego, który prowadził tira był trzeźwy – w jego krwi nie wykryto obecności alkoholu. 

Rannego księdza przewieziono do szpitala, jednak jego życia nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł 7 czerwca koło godziny 23.

Wezwali ich do śmiertelnego wypadku. Gdy zobaczyli, kto jest ofiarą, mogli tylko zapłakać

Wierni wspominają księdza

68-letni duchowny był mieszkańcem gminy Tryńcza. Jej mieszkańcy publikują w mediach społecznościowych wspomnienia związane z mężczyzną oraz składają kondolencje. 

Pogrzeb tragicznie zmarłego księdza

Zmarły ksiądz w gminie Tryńcza mieszkał od dawna. W latach 1981-1983 był tam wikariuszem, a następnie już jako proboszcz wrócił w 1996 roku. Jak poinformowała archidiecezja w Przemyślu, pogrzeb duchownego odbędzie się w poniedziałek, 10 czerwca 2024 roku o godzinie 13:00 w kościele parafialnym pw. św. Mateusza w Gniewczynie Łańcuckiej.