Goniec.pl
zbigniew-pacelt-nie-zyje

unsplash.com/David Tomaseti

Nie żyje Jerzy Słowiński. Był byłym prezydentem Radomska

14 Października 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Nie żyje Jerzy Słowiński, były prezydent Radomska w województwie łódzkim. Polityk odszedł w środę 13 października w radomszczańskim szpitalu. Miał 75 lat. Informację o jego śmierci przekazali dziennikarze portalu radomsko24.pl.

Jerzy Słowiński przyszedł na świat 23 września 1946 roku w Jackowicach w województwie łódzkim. W latach 1994-2006 sprawował funkcję prezydenta Radomska. Mieszkańcy miasta zapamiętali go jako oddanego i profesjonalnego włodarza.

wszystkich świętych

Wszystkich Świętych może być trudne dla wielu. Ceny wystrzeliły

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje Jerzy Słowiński

Polityk był absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej oraz Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Odbył studia podyplomowe w dziedzinie samorządu terytorialnego na Uniwersytecie Warszawskim, a także z zakresu wyceny nieruchomości na Politechnice Warszawskiej.

W okresie PRL pracował jako ekonomista w fabryce maszyn "Radomsko", kierownik zaopatrzenia w WKS "Mostostal-Radomsko", a także w Radomszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz w PTH "Rafa". Na początku lat 90. prowadził własną działalność.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W 1994 roku został wybrany na prezydenta Radomska. Reelekcję na to stanowisko uzyskał w wyborach pośrednich w 1998 roku oraz w wyborach bezpośrednich w 2002 roku. Sprawował także funkcję radnego miejskiego.

W 2004 odbyło się referendum w sprawie odwołania Jerzego Słowińskiego ze stanowisko, ale zostało unieważnione ze względu na małą frekwencję. Bez powodzenia ubiegał się o reelekcję w 2006 roku. Przegrał z Anną Milczanowską.

W tym samym roku uzyskał mandat radnego powiatu radomszczańskiego, a cztery lata później został radnym miejskim. Niemal do ostatnich dni życia działał aktywnie na rzecz lokalnej społeczności, angażując się w wiele działań.

Człowiek wielu pasji

Jerzy Słowiński działał w Związku Miast Polskich oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Był członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Z ramienia Bloku dla Polski ubiegał się bezskutecznie o mandat poselski w wyborach w 1997 roku.

Jego działania były wielokrotnie doceniane. Były włodarz Radomska mógł poszczycić się między innymi Złotym Krzyżem Zasługi. Bliskim, przyjaciołom, współpracownikom oraz mieszkańcom Radomska składamy najszczersze kondolencje.

Byliśmy na grobie ojca Morawieckiego. Osłupiający widok tuż przed 1 listopada

Slajd 1 z 6

Kornel Morawiecki zmarł 30 września 2019 roku

Odwiedziliśmy grób Kornela Morawieckiego

Kornel Morawiecki to polski polityk, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego. Zmarł 30 września 2019 roku w Warszawie. Na kilkanaście dni przed dniem Wszytskich Świętych postanowiliśmy odwiedzić jego grób na warszawskich Powązkach. O mogiłę wciąż dbają najbliżsi zmarłego, ustawiając wokół niej kwiaty i znicze fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: radomsko24.pl

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Morawiecki

Wiadomości

Komentarze po kontrowersyjnym wywiadzie Morawieckiego

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński wspominał na budowie Mierzei Wiślanej zmarłego posła PiS Jerzego Wilka

Wiadomości

Jarosław Kaczyński uczcił pamięć Jerzego Wilka

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Michał Dworczyk jednoznacznie wyraził swoje zdanie na temat obowiązkowych szczepień

Czytaj więcej >

Wiadomości

NFZ będzie dzwonił z ankietą do pacjentów, którzy byli niedawno w szpitalu

Czytaj więcej >
sejm

Wiadomości

Najnowszy sondaż. PiS wciąż na czele

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Wiadomości

Generał Mirosław H. zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >