Leszek Miłoszewski nie żyje Żródło: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej

Nie żyje dziennikarz Leszek Miłoszewski

26 Kwiecień 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

W wieku 65 lat odszedł Leszek Miłoszewski. Dziennikarz przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej. Smutne wiadomości o śmierci redaktora przekazał ROK. Był aktywny zawodowo od lat 70. Przez wiele lat zmagał się z ciężką chorobą, z powodu której przeszedł na rentę.

Po walce z ciężką chorobą zmarł Leszek Miłoszewski. Doświadczony i ceniony dziennikarz odszedł na rentę w 2020 roku. Przyczynił się do rozwoju Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej. Został jego dyrektorem 1 czerwca 1997 roku.

Leszek Miłoszewski przyszedł na świat 19 listopada 1955 roku. Wychował się w Andrychowie i tam też spędził całe życie. Zdobył wykształcenie polonistyczne, po czym rozpoczął pracę zawodową w 1978 roku. Jego pierwszym miejscem zatrudnienia był Międzyzakładowy Dom Kultury Włókniarzy.

Odszedł Leszek Miłoszewski

W latach 1979-1992 Leszek Miłoszewski pracował jako dziennikarz w tygodniku „Kronika Beskidzka”. Później znalazł zatrudnienie w „Dzienniku Beskidzkim”. Od 1994 roku do 1995 był redaktorem lokalnej gazety w Oświęcimiu.

Z informacji przekazanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej wynika, że dziennikarz działał również na rzecz amatorskiego ruchu filmowego. Pełnił funkcję wiceprezesa AKF „Bielsko”.

Pobicie pod klasztorem na Jasnej Górze. Jest nagranie, policja szuka agresoraPobicie pod klasztorem na Jasnej Górze. Jest nagranie, policja szuka agresoraCzytaj dalej

Leszek Miłoszewski współpracował też z organizatorami Festiwalu Amatorskich Filmów Animowanych „Fazy” w Bielsku-Białej oraz Ogólnopolskiego i Międzynarodowego Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać Człowieka” w Oświęcimiu.

Będąc dyrektorem Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, pełnił funkcję przewodniczącego komitetu koordynacyjnego Tygodnika Kultury Beskidzkiej. Dzięki niemu rozwinęły się takie imprezy jak Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych „Żywieckie Gody” czy też Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych.

Leszek Miłoszewski zmagał się z poważną chorobą

Wkład Leszka Miłoszewskiego okazał się nieoceniony dla rozwoju Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej. Będąc pod jego skrzydłami, instytucja otrzymała między innymi nagrodę im. Oskara Kolberga.

Dziennikarz był też wieloletnim członkiem kapituł i komisji licznych nagród w dziedzinie kultury. Niestety w 2020 roku musiał przejść na rentę. Okazało się, że zachorował na ciężką chorobę, która uniemożliwiła mu kontynuowanie pracy.

Od stycznia ubiegłego roku stan zdrowia Leszka Miłoszewskiego się pogarszał. Dzisiaj na oficjalnym Facebooku Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku Białej pojawiła się wiadomość o śmierci dziennikarza. Został pożegnany przez byłych współpracowników. Odszedł w wieku 65 lat.

Z ogromnym żalem przekazujemy wiadomość, że 26 kwietnia 2021 roku zmarł Leszek Miłoszewski, były wieloletni dyrektor...

Opublikowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej Poniedziałek, 26 kwietnia 2021

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Interia; Facebook

Następny artykuł