Goniec.pl > Wiadomości > Nie żyje dziennikarz Dawid Paluch. Jego ciało znaleziono w górach, tragiczna śmierć
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 28.10.2022 18:10

Nie żyje dziennikarz Dawid Paluch. Jego ciało znaleziono w górach, tragiczna śmierć

nie żyje świeczka Iberion 2
Goniec.pl

Dawid Paluch, dziennikarz sportowy, nie żyje. 27-letni mężczyzna wybrał się na wycieczkę w Tatry, z której już nie wrócił. Jego ciało odnaleźli ratownicy. Znamy datę pogrzebu.

Dawid Paluch, dziennikarz sportowy, nie żyje

20 października doszło do tragedii na jednym z najbardziej znanych górskich szlaków w Polsce - chodzi o drogę na najwyższy tatrzański szczyt, Rysy. W wyniku upadku zginął dziennikarz sportowy, Dawid Paluch.

Od kilku lat pracował dla "Gazety Polskiej Codziennie", gdzie relacjonował sportowe wydarzenia. W latach 2019-2020 był rzecznikiem prasowym klubu siatkarskiego Chemeko-System Gwardia Wrocław.

To właśnie profil klubu poinformował o śmierci sportowego dziennikarza. Wszyscy byli wyraźnie wstrząśnięci nagłą śmiercią zaledwie 27-letniego redaktora.

Poinformowano, w poście, że jego pogrzeb odbędzie się 29 października w kościele w Twardocicach. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13:00.

Dramatyczna przyczyna śmierci Dawida Palucha

- Turysta odpadł od łańcuchów z górnej części grzędy i spadł około 300 - 350 metrów w dół w kierunku Buli pod Rysami - przekazali ratownicy TOPR. - Na skutek upadku stromym śnieżno-skalnym terenem turysta doznał na miejscu śmiertelnych obrażeń. Ciało turysty śmigłowcem zostało przetransportowane na lądowisko, gdzie przekazano je Policji.

Zaznaczono również, że obecnie panują bardzo trudne warunki do wspinaczki wysokogórskiej i warto dwa razy zastanowić się przed każdą wyprawą oraz bardzo mocno się do niej przygotować.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi: