Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Wiadomości > Nie żyje Bohdan Sienkiewicz
Monika Majko
Monika Majko 21.07.2021 20:12

Nie żyje Bohdan Sienkiewicz

Nie żyje Bohdan Sienkiewicz
Pixabay.com Arcaion

W wieku 89 lat zmarł Bohdan Sienkiewicz, współtwórca programu „Latający Holender”. O śmierci znanego dziennikarza i popularyzatora edukacji morskiej poinformował Press Club Polska. - Dziękujemy za naszą znajomość, wspólną pracę, żarty i wartościowe spory - napisali przedstawiciele Press Club Polska na swoim oficjalnym profilu facebookowym.

Nie żyje Bohdan Sienkiewicz

Bohdan Sienkiewicz przyszedł na świat w 1931 roku w Stolinie. Przyszły dziennikarz początkowo studiował na Wyższej Szkole Handlu Morskiego i Wyższej Szkole Ekonomicznej w Sopocie.

Na początku lat 70. Bohdan Sienkiewicz podjął studia w łódzkiej Wyższej Szkole Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej. Od lat 60. współpracował natomiast z tygodnikiem „Polish Maritime News”.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Dziennikarz współtworzył program „Latający Holender”, który od 1967 do 1993 roku emitowany był na antenie TVP. Sienkiewicz tworzył także programy podróżnicze, a także przez kilka lat był korespondentem Polskiego Radia i Telewizji w Afryce.

Pogrzeb Bohdana Sienkiewicza odbędzie się w Gdyni

Od 1965 do 1971 roku Bohdan Sienkiewicz pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego TVP Gdańsk, a następnie szefował stacji do 1976 roku.

Za swoje zasługi został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Bohdan Sienkiewicz odszedł 20 lipca 2021 roku. Pogrzeb dziennikarza i marynisty rozpocznie się w czwartek 29 lipca br. o godzinie 10:30 w kościele franciszkanów w Gdyni. Następnie urna z jego prochami zostanie złożona na cmentarzu w Witominie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News
Tagi: Nie żyje
Wybór Redakcji
Dach
Do 31 stycznia i ani dnia dłużej. Polacy muszą to zgłosić albo narażą się na grzywnę
śmierć Piotr Piątkowski
Zmarł ceniony polski artysta. Miał 33 lata
pilot
Punkt 20 Polacy zgromadzą się przed telewizorami. Na TVP2 wydarzenie roku
Szymon Hołownia
Szymon Hołownia komentuje reportaż Gońca o Bosaku. Jest przeciwny komisji śledczej ws. Collegium Humanum
Śledztwo Gońca: Krzysztof Bosak i tajemnica Collegium Humanum
Śledztwo Gońca: Krzysztof Bosak i tajemnica Collegium Humanum. Tak "studiował" lider Konfederacji
płyta indukcyjna
[QUIZ] Ile naprawdę wiesz o swoich rachunkach za prąd? Możesz się zdziwić