Goniec.pl
Artur Tomala nie żyje

bip.gorzowslaski.pl

Nie żyje Artur Tomala

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Śmierć Artura Tomali wstrząsnęła mieszkańcami Gorzowa Śląskiego w województwie opolskim. Samorządowiec od przeszło 20 lat rządził miastem, które za jego kadencji bardzo się rozwinęło. Polityk przegrał walkę z zakażeniem koronawirusem.

Informacje o śmierci Artura Tomali opublikowano na oficjalnej stronie internetowej Gorzowa Śląskiego. Burmistrz miasta od marca zmagał się z COVID-19 i przebywał w szpitalu w Opolu, gdzie został podłączony do respiratora.

Nie żyje Artur Tomala

W chwili śmierci Artur Tomala miał zaledwie 51 lat, a o jego odejściu poinformowano w poniedziałek 12 kwietnia 2021 roku. Przedstawiciele władz Gorzowa Śląskiego złożyli bliskim zmarłego burmistrza miasta wyrazy współczucia, a do kondolencji przyłączyli się również włodarze innych gmin.

- Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Artura Tomali, burmistrza Gorzowa Śląskiego. Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy najgłębszego współczucia - przekazano w komunikacie na stronie Gorzowa Śląskiego.

W marcu br. u burmistrza Gorzowa Śląskiego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak podał lokalny serwis klobucka.pl, stan Artura Tomali był tak ciężki, że samorządowiec kwalifikował się do przeszczepu płuc. Artur Tomala walczył z chorobą, jednak jego organizm z dnia na dzień był coraz bardziej wyniszczony.

Artur Tomala był hospitalizowany w szpitalu w Opolu, gdzie został podłączony do respiratora. Niedługo później zakażony COVID-19 burmistrz Gorzowa Śląskiego zmarł, a tragiczne informacje o jego przedwczesnym odejściu wstrząsnęły lokalną społecznością.

Tomala objął stanowisko burmistrza Gorzowa Śląskiego w 2002 roku i sprawował je do końca swoich dni. Samorządowiec został wybrany z ramienia Mniejszości Niemieckiej i był niezwykle ceniony za swoje zaangażowanie w rozwój miasta. 

Przed zajęciem stanowiska burmistrza, które Artur Tomala objął, mając 33 lata, samorządowiec był podinspektorem ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska od 1997 do 1999 roku. Następnie w latach 1999-2002 Artur Tomala pełnił funkcję Sekretarza Miasta.

Dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Opolu Rafał Tkacz, w rozmowie z dziennikiem.pl poinformował, że w związku z nagłą śmiercią burmistrza miasta wojewoda zawnioskował do Prezesa Rady Ministrów, o wyznaczenie zastępcy zmarłego włodarza, który będzie sprawował pieczę nad miastem do przedterminowych wyborów.

Wybory nowego burmistrza Gorzowa Śląskiego powinny odbyć się ciągu najbliższych 60 dni, nie wiadomo jednak, czy pozwoli na to aktualna sytuacja epidemiczna w kraju. Na razie nie podano informacji uroczystościach ostatniego pożegnania cenionego samorządowca.

[EMBED-441]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje aktorka i modelka Ashley Gerren Taylor

  • W tym tygodniu możliwe przerwy w dostawie prądu w całej Polsce

  • Dr Fiałek: „Normalność" zobaczymy dopiero za ponad rok

Monika Majko

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

policja

Wiadomości

Zachodniopomorskie: W pensjonacie znaleziono zwłoki 40-latka. Prawdopodobnie doszło do zbrodni

Czytaj więcej >
sinice

Wiadomości

Mężczyzna wykąpał się w Bałtyku. Jest zakażony bakterią Vibrio vulnificus

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski ocenił wystąpienie Andrzeja Dudy podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Czytaj więcej >
konferencja

Wiadomości

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba zostali wyproszeni z konferencji prasowej

Czytaj więcej >
tk

Wiadomości

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda przed sesją ONZ pomylił prezydentów USA

Czytaj więcej >