Goniec.pl
Święcąca się żarówka

Pixabay.com Alexandra

W tym tygodniu możliwe przerwy w dostawie prądu w całej Polsce

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

W tym tygodniu w całej Polsce planowane są przerwy w dostawach prądu. Mogą pojawić się nagle i zakłócić mam pracę oraz inne obowiązki. Wielu dostawców będzie w najbliższych dniach pracowało nad infrastrukturą i informuje o tym, że w wielu mi

W nadchodzących dniach w wielu miejscach w Polsce planowane są przerwy w dostawie prądu. Mogą one wynikach np. z przyłączania nowo wybudowanych sieci energetycznych, modernizacji istniejących lub też rutynowych kontroli po zimie.

Przerwy w dostawie prądu w całej Polsce

Początek wiosny obfituje w tego rodzaju standardowe kontrole sieci energetycznych. Firmy chcą mieć pewność, że wszystko znajduje się w dobrym stanie po okresie gorszej pogody. Dostawcy energii informują zazwyczaj o zaplanowanych pracach na swoich stronach internetowych.

Należy pamiętać, że zaplanowane przerwy w dostawie prądu to coś zupełnie innego niż nagłe awarie. Tych nie da się przewidzieć. Podobieństwo jest natomiast jedno: jeśli nie sprawdzimy w porę, czy w naszej okolicy dojdzie do wyłączenia energii, może nadejść ono bardzo nagle.

Niespodziewana przerwa w dostawie może pokrzyżować nam plany i uniemożliwić pracę lub realizację obowiązków domowych. W tym okresie roku najlepiej regularnie sprawdzać zaplanowane, rutynowe przerwy w dostawie. Możemy zrobić to na stronie internetowej swojego dostawcy lub pod numerem telefonu: 991.

Zwyczajowo wyłącznie energii z powodu testów instalacji, czy przyłączenia nowej sieci zajmuje od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Jest to zatem czas, który może wpłynąć na zadania, które mamy do wykonania. Właśnie dlatego najlepiej zapoznać się z harmonogramem swojego dostawcy.

Na stronach internetowych znaleźć możemy regiony dostawców, obszary, na których energia zostanie wyłączona, a także daty i godziny planowanych przerw w dostarczaniu energii. Większość dostawców prądu ma specjalne zakładki, na których wszystko jest dokładnie wytłumaczone.

Dostawcy zapowiadają przerwy przez cały tydzień

W tym tygodniu szykuje się kilka sporych przerw dostawach. Sprawdziliśmy, co planują operatorzy Energa oraz PGE. Przez cały tydzień od 12 do 19 kwietnia planowane jest wyłączanie prądu w wielu miejscach.

Energa informuje o przerwach w oddziale Gdańsk (Trójmiasto, Kartuzy, Tczew, Starogard Gdański, Wejherowo). Należy wrócić uwagę przede wszystkim na 14 i 19 kwietnia. W oddziale Kalisz i Koszalin przerwy przewidziane są głównie na 13-16 kwietnia, a w oddziałach Olsztyn, Płock i Toruń pomiędzy 13 a 15 kwietnia.

PGE planuje częściowe wyłączanie w oddziale Warszawa pomiędzy 12 a 16 kwietnia, tak samo w oddziale Białystok, Rzeszów oraz Zamość. W oddziale Łódź prace przewidziane są przede wszystkim na końcówkę kwietnia. W Lublinie natomiast przerw będzie najmniej.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości

  • Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

  • Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę

Kamil Matuszak

Studiował filologię polską, bo chciał opanować język i literaturę, by stać się rzetelnym dziennikarzem. Po wszystkim trafił do… agencji marketingowych, w których odpowiedzialny był za media społecznościowe. Po kilku latach rozpoczął pisanie i wydawanie portalu z wiadomościami. Zakochany w filmach i serialach, w wolnych chwilach rozbudowuje kolekcję winyli, poszukując ulubionych albumów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Ryszard Czarnecki wygwizdany na meczu Polska - Słowenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Andrzej Duda przekazał właśnie wiadomość. Polski generał objął ważną funkcję w NATO

Czytaj więcej >
uwaga na podejrzane numery

Wiadomości

Oszuści z zagranicy wydzwaniają pod różnymi numerami. Odebranie połączenia może słono kosztować

Czytaj więcej >
mężczyzna próbował uprowadzić 5-latkę

Wiadomości

Katowice: Próbował uprowadzić 5-latkę z placu zabaw, sąd go wypuścił

Czytaj więcej >

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pracownik TVP3 w obraźliwy sposób połączył wegetarianizm i homoseksualizm

Czytaj więcej >