Goniec.pl
Nie żyje Aleksander Priwałow

Pixabay.com ScorpionD

Nie żyje Aleksander Priwałow

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Nie żyje Aleksander Priwałow, były trener reprezentacji Polski w biathlonie. Znany sportowiec zmarł w wieku 87 lat. Tragiczną informację o jego śmierci przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Polski Związek Biathlonu.

- Z bólem w sercu przyjmujemy informację o śmierci trenera Priwałowa. Był bardzo szanowanym i poważanym szkoleniowcem. Wszyscy bardzo dobrze wspominamy go z okresu pracy zarówno z reprezentacją, jak i w chorzowskiej szkole - przekazał Stanisław Kępka z Polskiego Związku Biathlonu.

Nie żyje Aleksander Priwałow

Aleksander Priwałow w młodości uprawiał biegi narciarskie. W 1957 roku wywalczył mistrzostwo świata w Moskwie w biegu na 30 km. Następnie zaczął trenować biathlon, debiutując w tej dyscyplinie w 1959 roku w czasie mistrzostw świata w Courmayeur. Zajął wówczas jedenaste miejsce.

Na igrzyskach olimpijskich w Squaw Valley otrzymał brązowy medal. Cztery lata później został wicemistrzem olimpijskim. W międzyczasie na mistrzostwach świata w Umei zdobył dwa srebrne medale - indywidualnie i w sztafecie. Sportowiec cieszył się uwielbieniem fanów.

W 1966 roku zakończył profesjonalną karierę i rozpoczął pracę jako szkoleniowiec. Początkowo był trenerem reprezentacji ZSRR, a po jego rozpadzie zajął się kobiecą kadrą Rosji. W latach późniejszych zaczął zdobywać sławę także w Polsce.

Aleksander Priwałow w latach 1995-1997 prowadził żeńską reprezentację Polski. W ostatnich latach jego pracy Anna Stera zdobyła pierwsze w historii dla polskiego biathlonu kobiecego podium Pucharu Świata i medale Mistrzostw Europy - brąz w sztafecie w 1996 i złoto w sprincie w 1997 roku.

- W środę 19 maja w wieku 87 lat zmarł Aleksander Priwałow - były trener biathlonowej reprezentacji Polski - dodał Polski Związek Biathlonu.

Informacje o przyczynie śmierci szkoleniowca i planowanej dacie pogrzebu nie zostały jeszcze przekazane do informacji publicznej. Bliskim, przyjaciołom, podopiecznym oraz współpracownikom trenera składamy najszczersze kondolencje. Niech spoczywa w spokoju.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >