Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Poznajesz tych mężczyzn? Zaatakowali osobę z niepełnosprawnością w tramwaju, szuka ich policja
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.11.2023 08:19

Poznajesz tych mężczyzn? Zaatakowali osobę z niepełnosprawnością w tramwaju, szuka ich policja

policjant mężczyźni
KMP Ruda Śląska

Policja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy w tramwaju w Rudzie Śląskiej dopuścili się bezzasadnej przemocy wobec osoby z niepełnosprawnością. Ubrani w niebieskie kapelusze agresorzy zaatakowali mężczyznę i wypchnęli go z pojazdu. Poszkodowany doznał poważnych obrażeń i trafił do szpitala.

Policja szuka mężczyzn, którzy zaatakowali pasażera z niepełnosprawnością

Oburzające sceny w Rudzie Śląskiej. Policja opublikowała wizerunek dwóch mężczyzn, którzy 11 listopada wybrali na cel osobę z niepełnosprawnością. Powód? Nie było żadnego poza faktem, iż podróżowali razem jednym tramwajem.

- Policjanci z rudzkiej dwójki dążą do ustalenia tożsamości dwóch mężczyzn, którzy 11 listopada 2023 roku wypchnęli z tramwaju niepełnosprawnego mężczyznę - czytamy w komunikacie policjantów. Na nagraniach z pojazdu widać, że agresorzy przyglądają się mężczyźnie siedzącego obok nich. Później dochodzi do eskalacji przemocy.

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Oburzające zachowanie agresorów wobec mężczyzny z niepełnosprawnością

Nagranie z tramwaju pokazuje, iż inni pasażerowie nie zareagowali na atak dwóch nieznanych osób na osobę z niepełnosprawnością. Zamieszanie zwróciło uwagę motorniczego, który zatrzymał pojazd i ruszył na tyły tramwaju. “Fakty” TVN dotarły do wiadomości, iż mężczyzna z niepełnosprawnością, który został wyrzucony na jezdnie, jest fanem tramwajów i często nimi jeździ, gdyż sprawia mu to przyjemność.

ZOBACZ: To dlatego Julia i jej córeczki zginęły? Przyjaciółka rodziny ujawniła druzgocącą prawdę

Policjanci proszą w ustaleniu tego, kim są mężczyźni widoczni na zdjęciach i nagraniach. Wyrzucony przez nich z tramwaju mężczyzna został poważnie ranny. Odniósł obrażenia głowy i trafił do szpitala. Spędził tam ponad tydzień. Jak wyglądają poszukiwani?

Policjanci apelują do świadków i szukają osób, które rozpoznają osoby ze zdjęć

Policjanci z Rudy Śląskiej liczą, iż publikacja wizerunku pomoże w dotarciu do agresorów, którzy po wyrzuceniu mężczyzny z niepełnosprawnością z tramwaju uciekli w nieznanym kierunku. - Głównym prowodyrem był mężczyzna w wieku 25-35 lat, ubrany w czarną kurtkę, czarne spodnie, czarne buty z białymi wstawkami. Mężczyzna ten ma charakterystyczne tatuaże na szyi oraz dłoniach. Obaj sprawcy mieli na głowach niebieskie czapki - czytamy w specjalnym komunikacie.

ZOBACZ: Chciał ukarać partnerkę, nie żyją trzy osoby. Dramatyczny finał niespełnionej miłości

Każda osoba, która rozpoznaje mężczyzn ze zdjęć poniżej, powinna natychmiast zgłosić się na policję. Dodatkowo w związku z prowadzoną sprawą spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu niepełnosprawnego pasażera śledczy apelują do świadków zdarzenia, aby zgłosiły się na komendę. Można to zrobić dzwoniąc pod numer 47 854 1610 lub skorzystać z anonimowej skrzynki pocztowej “Powiadom nas”. Jest ona dostępna na stronie internetowej KMP w Rudzie Śląskiej.

tramwaj-poszukiwany.jpg
Policja poszukuje tego mężczyzny. Fot.: KMP w Rudzie Śląskiej
tramwaj-poszukiwany-zdjecie.jpg
Policja opublikowała zdjęcia. Fot.: KMP w Rudzie Śląskiej