Goniec.pl > Życie > Nagranie wpadki na chrzcie świętym podbija sieć. "Ksiądz ich już raczej nie wpuści do kościoła"
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 29.08.2023 12:18

Nagranie wpadki na chrzcie świętym podbija sieć. "Ksiądz ich już raczej nie wpuści do kościoła"

chrzest święty
pixabay; Instagram @tudoookids

Nagranie z tego chrztu świętego błyskawicznie obiegło sieć i zdobyło rekordową liczbę odtworzeń. Wielki dzień w życiu małego człowieka zakończył się katastrofą. Internauci twierdzą, że rodzice dziecka nie będą już mile widziani w kościele.

Chrzest święty

Chrzest święty to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego rodzica, poprzedzone wielkimi przygotowaniami. Przed uroczystością należy zadbać między innymi o odpowiednie miejsce, menu, dekoracje, przygotowanie ubioru i wybór rodziców chrzestnych. 

Choć w obecnych czasach wiele osób rezygnuje z ochrzczenia swojego dziecka, wciąż znaczna część osób decyduje się na ten sakrament. Rodzice, którzy planują uroczystość, dbają, aby ta była dopracowana w każdym szczególe i przebiegła bez przykrych niespodzianek. Niestety nie zawsze ich plany pokrywają się z rzeczywistością.

Osiem gwiazdek na grobie nauczycielki. Cmentarz reaguje, rodzina nie ustąpi

Nagranie z chrztu świętego hitem internetu

O przewrotności losu doskonale przekonała się pewna rodzina. Dziecko z filmiku, który błyskawicznie stał się hitem sieci, nieźle napsociło podczas swojego chrztu świętego. Nagranie rozbawiło internautów i zebrało rekordową liczbę komentarzy. Co się tam wydarzyło?

Duchowny tuż przed głównym punktem ceremonii odczytywał słowa zawarte w księdze. W pewnym momencie stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Dziecko nagle machnęło rączką, trafiając  prosto w księgę, która wyskoczyła z rąk księdza i zanurzyła się w chrzcielnicy. Warto zwrócić uwagę na miny rodziców i chrzestnych, które są bezbłędne.

Internauci komentują nagranie ze chrztu świętego

Internauci od razu zalali nagranie falą komentarzy. Wielu z nich podkreśliło, że w tej sytuacji nie wolno obwiniać dziecka, które trudno utrzymać w bezruchu podczas trwającej około godziny mszy świętej. 

Niektórzy użytkownicy Instagrama zastanawiają się wręcz, czy kapłan ponownie wpuści tę rodzinę do kościoła. Są ciekawi, jak duchowny zareagował na tę niecodzienną sytuację. Z pewnością jednak ta ceremonia na długo pozostanie w jego pamięci.

Tagi: dziecko