Goniec.pl

Unsplash/Tapio Haaja

Nadchodzi wielkie załamanie pogody, zacznie się już za chwilę. Polacy muszą wiedzieć

9 Marca 2023

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Już od czwartku nadchodzi wielkie załamanie pogody, które znacznie wpłynie na sytuację na terenie całej Polski. Pojawi się jednak wielka różnica ciśnień i frontów między północą a południem kraju. W niektórych miejscach amplituda temperatur wyniesie nawet 20 stopni!

Wielkie załamanie pogody od czwartku

Luty w tym roku szafuje najróżniejszymi stanami pogodowymi - od miłego słonka rozpościerającego się na czystym niebieskim niebie po śnieżyce z wichurami. Nadchodzi kolejna zmiana i kolejne załamanie pogody, które wpłynie przede wszystkim na mieszkańców północy kraju.

Trzy pasy, na które podzieliła się Polska wyglądają następująco. Na południu pada deszcz, ale temperatura dochodzi do 9 stopni Celsjusza, w centralnej Polsce pada śnieg, a słupki wskazują na 0 stopni, a nad morzem panuje istny mróz przy słonecznej pogodzie (-9 stopni Celsjusza na termometrach). 

Pogoda w naszym kraju nagle się zmieni

Pogoda jednak nagle się zmieni i tam, gdzie teraz miło pada śnieg lub świeci słońce, pojawią się silne opady mieszane - ciężki śnieg i deszcz. Temperatura wahać się będzie w granicach 0 stopni lub spadnie poniżej tej wartości. To oznacza, że drogi rano mogą być niezwykle śliskie. 

Ta sytuacja najmniej dotknie województwa południowe. Tam spodziewać się można raczej spokojnej nocy bez gwałtownych opadów. Od Śląska po Małopolskę spodziewana jest temperatura w przedziale 4-7 stopni. 

Co przyniesie przechodzący niż?

Przez Polskę przechodzi właśnie front niżowy. Oznacza to nie tylko opady i zachmurzenie, ale również niskie ciśnienie. W tej chwili w stronę naszego kraju zmierza jednak wyż znad Niemiec - nagłe zmiany pogody oznaczają również silny wiatr i problemy z biometem, który pozostanie niekorzystny.

W najbliższych dniach spodziewać się możemy pluchy pod stopami, mnóstwa kałuż i błota. Należy zachować również szczególną ostrożność na drogach. Może zdarzyć się, że trafimy na prawdziwą szklankę.

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca: https://twitter.com/GoniecPL  

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Samochód niemal wjechał w wózek na pasach dla pieszych. Było o krok od tragedii
Czytaj więcej >

Polska

Gang trucicieli usłyszał zarzuty. Oburzające, co robili seniorom
Czytaj więcej >

Wiadomości

16-letni Krzysztof Dymiński zaginął. Mama nastolatka opublikowała apel
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ciężarna 33-latka zmarła w szpitalu. Rodzina zabrała głos, na jaw wyszła przyczyna śmierci
Czytaj więcej >

Polska

Wstrząsające nagranie z polskiej myjni obiegło sieć. Świadkowie próbowali reagować
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz miał dotykać uczennice na religii. Dyrektorka zareagowała, wieś chciała wywieźć ją na taczkach
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]