Goniec.pl
Pogoda: załamanie

PIOTR GRZYBOWSKI/East News

Nadchodzi nagłe załamanie pogody, lepiej nie chować jeszcze ciepłych ubrań

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Obecny weekend przyniósł nam wspaniałą pogodę, z której chętnie korzystają Polacy. Część z nich zdążyła powitać już wiosnę i liczy na kolejne ciepłe dni. Według zapowiedzi meteorologów będą oni jednak srogo zdziwieni. Zima nie powiedz

W najbliższych dniach według zapowiedzi meteorologów czeka nas nagłe załamanie pogody. Najprawdopodobniej z pełną siłą uderzy ono w przyszły wtorek. Powinniśmy być gotowi na duży spadek temperatury, opadu deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu. Więcej szczegółów udzielił prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski. Jego zapowiedzi nie spodobają się osobom, które wolą ciepłą aurę.

Pogoda załamie się we wtorek. Gwałtowny spadek temperatury oraz nieprzyjemne warunki

Prezenter TVN Meteo ostrzega przed pogodą, która w najbliższych dniach drastycznie się załamie. Wiele osób może nie być gotowych na takie spadki temperatury oraz niesprzyjające warunki. Za nagłą zmianę pogody odpowiedzialne będzie zimne powietrze, które według prognoz, napłynie do nas znad Skandynawii.

 -Ta sielanka w pogodzie nie potrwa zbyt długo. Od wtorku przyjdzie załamanie pogody. Napłynie zimne powietrze od strony północnej, znad Skandynawii i będzie padać śnieg z deszczem - powiedział ekspert

 - We wtorek przyjdzie od strony zachodniej i północnej zimny front z opadami śniegu z deszczem i śniegu. Za nim napłynie arktyczne powietrze z północy. To będzie taki szok termiczny, bolesne ochłodzenie - dodał

Według zapowiedzi synoptyków wtorek przyniesie nam niskie temperatury, które mogą spadać nawet do wartości około 5-6 stopni Celsjusza. Może również mocno wiać. Mówi się o prędkościach wiatru sięgających w porywach nawet od 50 do 60 km/h. Oczywiście warunki będą różne w zależności od regionu Polski. W całym kraju będzie jednak dało się odczuć znaczne ochłodzenie.

Tomasz Wasilewski nie bez przyczyny mówi o szoku termicznym. Tak nagła zmiana pogody może być niebezpieczna dla wielu osób, których organizmy nie są odpowiednio zahartowane. Pamiętajmy zatem, aby odpowiednio się ubrać i nie narażać na przemoknięcie.

Trudne warunki mogą wystąpić również na drogach. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza, że duża część z nich zmieniła już opony na letnie, co może tylko zwiększyć ryzyko utraty kontroli nad pojazdem, gdy lokalnie spadnie śnieg. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rozpoczęła się msza pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka

  • Nie żyje Władysław Szustorowski z „Sanatorium miłości”

  • Warszawa: obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Są przepychanki i pierwsi zatrzymani

Źródło: TVN 24

Damian Witoń

Redaktor goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Mateusz Morawiecki założył podcast. Będzie przekazywał "informacje polityczne z pierwszej ręki"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Alfred Miodowicz, uczestnik obrad Okrągłego Stołu

Czytaj więcej >
ulewa

Wiadomości

Małopolska: Ulewa nad Nowym Sączem. Zalane posesje, drogi i magazyn szpitala

Czytaj więcej >
koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >