Goniec.pl
people-in-a-masks-stands-on-the-street (1)

Pixaby/prostooleh

Nadchodzi kolejna zmiana dotycząca noszenia maseczek. Rząd wydał nowe rozporządzenie

1 Października 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Maseczki ochronne dla wielu Polaków są już pieśnią przeszłości. Mimo że wciąż należy je nosić w aptekach i ośrodkach zdrowia, wielu z nas zdarzyło już o nich zapomnieć. Rozporządzenie z sierpnia 2022 roku wskazywało, że konieczność zasłaniania twarzy w wymienionych miejscach będzie obowiązywać do 30 września. Rząd wydał nowy nakaz.

- Mamy do czynienia ze stabilizacją liczby zakażeń, a nawet systematycznym spadkiem - mówił na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Mimo że apogeum jesiennych zakażeń mamy już rzekomo za sobą, wzrosty mogą pojawić się też w październiku. Ma to związek z powrotem studentów na uczelnie.

Krolowa Elzbieta II

Brytyjczycy oburzeni cenami za odwiedzenie grobu Elżbiety II. W sieci zawrzało

CZYTAJ DALEJ

Rząd przedłużył nakaz noszenia maseczek

Pod koniec września widoczna była zwiększona liczba hospitalizacji. Kolejnej fali - zdaniem ministra zdrowia - należy się spodziewać wcześniej niż na przełomie roku.

Rząd postanowił, że nakaz noszenia maseczek ochronnych w aptekach i budynkach, w których prowadzona jest działalność lecznicza, będzie obowiązywał do 31 października. Na ten moment nie trzeba zasłaniać twarzy w miejscach publicznych i transporcie zbiorowym.

- Koniec pandemii COVID-19, która na całym świecie zabiła ok. 6,5 mln osób, jest z pewnością w zasięgu wzroku, ale wciąż jest odległy - twierdzi dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Ekspert donosi, że liczba zgonów zgłaszanych na całym świecie co tydzień nadal spada i wynosi obecnie 10 proc. wartości szczytowej ze stycznia 2021. Dwie trzecie ludności świata jest zaszczepione, a w większości krajów zniesione zostały ograniczenia epidemiczne.

- Ale 10 tys. zgonów tygodniowo to o 10 tys. za dużo - podsumował Tedros Adhanom Ghebreyesus, dodając, że  "wszyscy musimy mieć nadzieję, że dotrzemy - i dotrzemy - do końca tunelu i zostawimy pandemię za sobą. Ale jeszcze nas tam nie ma".

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Królowa Elżbieta II nie żyje. Oto najbardziej zaskakujące ciekawostki na jej temat/KIRSTY O'CONNOR/AFP/East News

Ukryte znaczenie małej torebki i brak prawa jazdy. Oto ciekawostki na temat królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II nie żyje. Monarchini zmarła w czwartek 8 września 2022. Była jedną z najdłużej panujących władczyń na świecie. Pod jej panowaniem Wielka Brytania przechodziła trudne chwile, jednak przez większą część jej przywództwa kraj się rozwijał i powrócił do utraconej po dekolonizacji świetności. Przedstawiamy mniej znane ciekawostki na temat królowej Elżbiety II.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje Jiang Zemin. Były prezydent Chin odszedł w wieku 96 lat

Czytaj więcej >
"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone"

Wiadomości

"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone". Generał ocenił propozycję polskiego MON

Czytaj więcej >

Wiadomości

Strzały na ulicach Wałbrzycha. Agresorzy biegali w centrum z tasakiem i atrapą broni

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pacjentka zmarła przez pomyłkę farmaceutki. Jest wyrok

Czytaj więcej >
Dofinansowanie dla TVP

Wiadomości

PiS wykorzystało nieuwagę Polaków przed meczem. Jest decyzja ws. TVP

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Jacek Ozdoba o Mateuszu Morawieckim: "Konsekwencje ponosi Polska"

Czytaj więcej >