Goniec.pl
Cmentarz

Fot. Bartłomiej Cieślak (zdjęcie poglądowe)

Na pogrzebie zamordowanej Pauliny ksiądz prosił o modlitwę za jej oprawcę

19 Września 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Dokładnie tydzień temu w niedzielę Robert G. zamordował 25-letnią narzeczoną, Paulinę. Zbrodni dokonał na oczach jej dzieci, rocznej Marcysi i 3-letniego Maksia. W sobotę odbył się pogrzeb, podczas którego ksiądz wypowiedział słowa, które oburzyły zarówno żałobników, jak i internautów.

Do tragedii doszło w Gdańsku. 25-letnia Paulina została bestialsko zamordowana przez narzeczonego, który wielokrotnie ugodził ją nożem. Według informacji przekazanych przez śledczych, na ciele kobiety było kilkadziesiąt ran kłutych i ciętych. Większość znajdowała się w okolicach twarzy, szyi i głowy. 

Dziadek

Oddali dziadka do domu opieki. W drodze powrotnej wnuk zadał ojcu jedno ważne pytanie

CZYTAJ DALEJ

Policja zatrzymała sprawcę, zabezpieczono też wszelkie materiały dowodowe. Według służb mężczyzna najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem środków odurzających lub alkoholu.

Porażające sceny na pogrzebie zamordowanej Pauliny

W sobotę 18 września odbył się pogrzeb Pauliny. Msza żałobna rozpoczęła się o godz. 12 w kościele św. Floriana w Kolbudach. Po niej ciało młodej kobiety zostało złożone w grobie na cmentarzu w Pręgowie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Jednym z bardziej wzruszających momentów było pojawienie się wieńca w kształcie serca, na którym widniał napis: "Najukochańszej Mamusi. Maksiu i Marcelka".

Jednak kluczowym momentem według wielu osób była msza, podczas której ksiądz w pewnej chwili poprosił zebranych, by modlili się o mordercę Pauliny. Chciał, by w ten sposób w sercu Roberta G. pojawiła się skrucha.

Dla wielu osób takie słowa były absolutnie nie na miejscu. Prośba o modlitwę za człowieka, który zabił Paulinę, wypowiedziana podczas jej pogrzebu, wydaje się wręcz skandaliczna. Rodzina i znajomi zamordowanej mogłaby mieć słuszne pretensje o podobne słowa.

Wielu internautów również postanowiło dać upust swojej złości na takie słowa księdza. W sieci pojawiło się wiele komentarzy, które negatywnie oceniają prośbę duchownego o modlitwę dla mordercy.

- Modlić się za mordercę, a Wy się dziwicie, że oni chronią pedofilów. Kościół w Polsce to przestępcza organizacja popierająca wszystko co najgorsze, miłości tam nie uświadczysz - napisał jeden z internautów.

- A tak bardziej konkretnie o co mam się dla niego modlić? Chyba tylko o to by dosięgła go sprawiedliwość - napisał kolejny.

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl

Bartłomiej CieślakAutor

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat redaktor, obecnie wydawca. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: bartlomiej.cieslak@goniec.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Sondaż: Opozycja odnosi zwycięstwo, PiS brakuje 4 pkt. proc.

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ktoś okradł grób dziecka. Smutny apel matki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Duda właśnie podpisał ustawę. Będą kontrolować dowody

Czytaj więcej >

Wiadomości

Gigantyczna afera, zatrudnili już 300 osób do "zarządzania łąką"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pomianowo: Samochód wjechał w drzewo. Trwa walka o życie 3-letniego dziecka

Czytaj więcej >
nie żyje

Wiadomości

2-letnia Kinga przegrała walkę z nowotworem

Czytaj więcej >