Goniec.pl
Trwają poszukiwania zaginionego rybaka

YouTube/Miasto Kołobrzeg

Na Bałtyku znaleziono kuter rybacki bez załogi. Trwają poszukiwania

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Na wodach Morza Bałtyckiego odnaleziono kuter rybacki bez załogi. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni prowadzi akcję poszukiwawczą w okolicach Ustronia Morskiego. Dramatycznego odkrycia dokonano w czwartek 20 maja około godziny 9:00.

Z informacji udostępnionych przez służby ratownicze wynika, że kuter rybacki miał włączony silnik, ale nikogo nie było na pokładzie. Wszystko wskazuje na to, że członek załogi łodzi mógł doznać nieszczęśliwego wypadku i wpaść do morza. Trwają poszukiwania.

Trwają poszukiwania zaginionego rybaka

- Miał włączony silnik, ale nikogo nie było na jego pokładzie. Trwają poszukiwania osoby zaginionej - przekazał rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni Rafał Goeck, którego formacja dostała zgłoszenie o łodzi od patrolu straży granicznej.

Według wstępnych ustaleń łódź jest zarejestrowana w Danii. Polskie służby porozumiały się ze stroną duńską i ustaliły, że w chwili wypadku na pokładzie kutra rybackiego mógł znajdować się mężczyzna, który jest obywatelem Danii.

- Pograniczników zaniepokoił fakt, że jednostka ta jest na mieliźnie i widać, iż śruba napędowa jednostki cały czas się kręci, co oznacza kolokwialnie mówiąc, że silnik jest włączony. Do sprawdzenia sytuacji na jednostce zostali zadysponowani ratownicy morscy z Kołobrzegu, którzy po dotarciu na miejsce stwierdzili, że faktycznie silnik pracuje na kutrze, a nikogo na tej jednostce nie ma - dodał ratownik.

Na miejsce tragicznego zdarzenia przyleciały  śmigłowce Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Marynarki Wojennej, a w morze wyszły jednostki SAR-u. Na ten moment przedstawicielom służb nie udało się odnaleźć zaginionego rybaka.

Film z poszukiwań został zamieszczony w serwisie YouTube przez portal miastokolobrzeg.pl.

Ostatnia tak szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza na Morzu Bałtyckim miała miejsce w lipcu ubiegłego roku. Dotyczyła 42-latka, który wyszedł popływać w morzu w rejonie Helu i zaginął. W mediach na próżno szukać informacji, czy udało się odnaleźć ciało mężczyzny.

Najnowsze wiadomości w tej sprawie pochodzą z pierwszego dnia sierpnia ubiegłego roku. Niezidentyfikowane zwłoki zostały odnalezione przez rybaków, którzy natychmiast wezwali policję. Na miejsce przybyli wówczas również ratownicy WOPR.

- Mam podejrzenia, że może być to zaginiony 42-letni turysta z Poznania. Jednak na miejscu wciąż prowadzone są czynności wyjaśniające - przekazywał przez blisko rokiem Łukasz Dettlaff z puckiej policji.

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: naTemat.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >