Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Monika Olejnik nie wytrzymała w "Kropce nad i". ”Pan mi nie będzie zadawał pytań”
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 18.06.2024 11:10

Monika Olejnik nie wytrzymała w "Kropce nad i". ”Pan mi nie będzie zadawał pytań”

Monika Olejnik Włodzimierz Czarzasty
Fot. Screen TVN24/"Kropka nad i" (wydanie z dnia 17.05.2024)

W najnowszym wydaniu programu Moniki Olejnik ”Kropka nad i” nie brakowało emocji. Wszystko za sprawą dyskusji dotyczącej ustawy o związkach partnerskich. Gościem w studiu TVN24 był Włodzimierz Czarzasty, na którego zachowanie ostro zareagowała prowadząca. W pewnym momencie Olejnik wybuchła na antenie.

Spięcie w ”Kropce nad i”

W poniedziałek widzowie TVN24 tradycyjnie mogli zobaczyć program ”Kropka nad i”, niezmiennie prowadzony przez Monikę Olejnik. Dziennikarka zapytała swojego gościa, Włodzimierza Czarzastego o to, kiedy zapowiadana ustawa o związkach partnerskich będzie procedowana w Sejmie. Chwilę potem w studiu zrobiło się gorąco.

Ksiądz wystosował zaskakujący apel. ”Dawaj dziesięcinę”. Nagranie niesie się po Polsce

Gorąca dyskusja za temat ustawy dot. związków partnerskich

Wicemarszałek Sejmu z ramienia Lewicy odparł, że projekt ustawy jest już gotowy, jednak nie bez znaczenia jest tutaj postawa polityków PSL-u.

Pani ministra Kotula złożyła ten projekt, bo ten projekt już jest napisany, jest gotowy. W tym projekcie, z tego co wiem, nie ma projektu przysposobienia dzieci przez pary homoseksualne. Problem jest w tym, żeby użyć takich argumentów, żeby przekonać PSL do zagłosowania za tym projektem. Wierzę w to, że się uda – odpowiedział Włodzimierz Czarzasty.

Monika Olejnik w odpowiedzi na to podkreśliła, że proponowana ustawa nie odpowiada na wszystkie postulaty osób, które od lat walczą o równe prawa w Polsce.

Ale myśli pan, że ludziom na marszu chodziło tylko o to, żeby mieli prawo do dziedziczenia i do odwiedzania się w szpitalu? Że tylko tego chcieli? – zapytała.

ZOBACZ: Zbigniew Łuczyński nie krył uśmiechu. Przekazał imponujące wieści w “19.30”

Monika Olejnik wybuchła na antenie TVN24

Myślę, że jedyną różnicą będzie kwestia braku przysposobienia dzieci, a wszystkie inne rzeczy, które chcieli są. A jakich rzeczy nie ma? – odpowiedział Włodzimierz Czarzasty.

Monika Olejnik po raz kolejny przedstawiła wicemarszałkowi Sejmu elementy ustawy o związkach partnerskich.

To bardzo dużo. A czego by się pani jeszcze spodziewała? – zapytał ponownie.

W tym momencie dziennikarka nie mogła już znieść pytań Włodzimierza Czarzastego.

Pan mi nie będzie zadawał pytań, panie marszałku. Ja zadaję pytania. Każdy ma swoje miejsce — pan w Sejmie, ja w "Kropce" – przypomniała.

Chwilę później w studiu TVN24 zapadła cisza. W końcu Włodzimierz Czarzasty przeprosił prowadzącą, a ta przeszła do kolejnych pytań.