Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Awantura w Sejmie. Posłowie przekrzykiwali się z mównicy
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 12.06.2024 16:31

Awantura w Sejmie. Posłowie przekrzykiwali się z mównicy

sejm
Fot. 13. posiedzenie Sejmu X kadencji (12.06.2024)

Na środowym (12.06) posiedzeniu Sejmu nie brak emocji. W pewnym momencie w Sali planarnej doszło do awantury między Jarosławem Sachajko a Piotrem Zgorzelskim. Polityk Trzeciej Drogi zareagował po słowach posła Kukiz’15. Posłowie zaczęli się przekrzikiwać, padły słowa o hańbie.

Dyskusja w Sejmie ws. sytuacji na granicy z Białorusią

Na początku posiedzenia Sejmu w środę 12 czerwca posłowie PiS, Konfederacji i Kukiz’15 złożyli wnioski formalne w związku z ostatnimi wydarzeniami na polsko-białoruskiej granicy. 6 czerwca Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o śmierci szeregowego z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, który został zaatakowany 28 maja w okolicy Dubicz Cerkiewnych. W tym samym miejscu zatrzymano także trzech żołnierzy, którzy oddali strzały ostrzegawcze w kierunku migrantów. Dwóch z nich otrzymało zarzuty przekroczenia uprawnień i narażenia życia innych osób.

Bezczynność ministra obrony doprowadziła do śmierci polskiego żołnierza – stwierdził poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko.

Goniec ujawnia: Tak Kurski zamierzał uderzyć w Tuska. Publikujemy tajemniczy film TVP, który nigdy nie ujrzał światła dziennego

Awantura na posiedzeniu Sejmu

Polityk Kukiz’15 zawnioskował o przerwę i uzupełnienie porządku obrad o ”przeprosiny premiera Donalda Tuska za hejt, kłamstwa i obrażanie polskiego munduru", których miał się dopuszczać od 2021 roku.

Panie premierze, trzy dni przed eurowyborami wyraził pan zaskoczenie i oburzenie bezczynnością ministra obrony, który przez kilka miesięcy nie robił nic w sprawie skandalicznego zachowania Żandarmerii Wojskowej. Okazało się, że pana oburzenie było tylko teatralną i partyjniacką zagrywką, by obniżyć notowania koalicjanta z Trzeciej Drogi. Robienie polityki na dramacie żołnierzy jest haniebne i nie przystoi premierowi – powiedział Jarosław Sachajko.

ZOBACZ: To on zastąpi Andrzeja Dudę? “Będziemy mieli poważnego prezydenta”

Awantura między posłem PSL-u i Kukiz’15

Na te słowa odpowiedział Piotr Zgorzelski. 

Słowa pana posła Sachajki są ze wszech stron bardzo haniebne. To, co pan przed chwilą powiedział, nie licuje z tym, co wysoka Izba przed chwilą uczciła minutą ciszy – stwierdził polityk PSL.

Piotr Zgorzelski następnie stwierdził, że jeśli poseł Sachajko nie ”nie przeprosi, to jego słowa będą poddane ocenie i będzie musiał się z nich bardzo mocno spowiadać”. Poseł Kukiz’15 w kontrze próbował zagłuszyć jego wystąpienie.

To jest hańba, co zrobiliście. To pańscy koalicjanci zostawili dziurawy plot, zostawili dziurawą ustawę o obronie ojczyzny, w której nie ma jednego zdania o obronie cywilnej – mówił z mównicy Zgorzelski, wyliczając wcześniejsze działania PiS na granicy z Białorusią.