Goniec.pl
wesele ważna wiadomość

Fot. YouTube Radio ZET

Minister zdrowia zabrał głos ws. wesel. Rząd chce zwiększyć limit osób

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Podczas porannej rozmowy na antenie Radia ZET minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że wesela będą stopniowo wracały. Szef resortu zaznaczył jednak, że będą obowiązywały limity osób. Pojawiły się nowe wiadomości w sprawie innych obostrzeń san

We wtorek 20 kwietnia gościem porannej rozmowy w Radiu ZET był minister zdrowia, który poruszył między innymi temat wesel. W rozmowie z Beatą Lubecką Adam Niedzielski wypowiedział się na temat łagodzenia restrykcji sanitarnych, przekazując pozytywne wiadomości. Nadal nie zapadły jednak kluczowe decyzje.

W kwietniu do mediów zaczęły trafiać informacje o mieszkańcach, którzy lekceważąc obostrzenia sanitarne, organizowali wesela. Policja interweniowała w Malanowie ws. uroczystości, w której wzięło udział 81 osób. Tydzień później odbyła się zabawa w Suwałkach. Tam w lokalu gastronomicznym bawiło się 40 osób.

Minister zdrowia o przywracaniu wesel

Podczas rozmowy z dziennikarką Radia ZET minister zdrowia przyznał, że rząd rozważa zniesienie obostrzenia sanitarnego, które zakazuje organizacji wesel. Adam Niedzielski ujawnił, że być może nastąpi to już w maju.

W rozmowie z Beatą Lubecką szef resortu podkreślił, że początkowo na weselach będą obowiązywały ścisłe limity osób. Minister zdrowia oświadczył, że na początku najprawdopodobniej będą wynosiły około 25 osób.

[EMBED-243]

To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy na wiosnę planują organizację tego typu uroczystości. Być może zielone światło otrzymają także rodzice dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszych komunii świętych, jednak do tego Adam Niedzielski jeszcze się nie odniósł.

Nie są to jedyne optymistyczne wieści, jakie przekazał na antenie rozgłośni Adam Niedzielski. Jego wypowiedzi sugerują, że w najbliższym czasie rząd może zacząć łagodzić restrykcje sanitarne w związku z poprawą sytuacji pandemicznej.

Nie tylko wesela – minister zdrowia o innych obostrzeniach

Jeszcze zanim minister zdrowia przekazał wiadomości dotyczące organizacji wesel, dziennikarka Radia ZET zapytała go o sytuację pandemiczną. Adam Niedzielski przyznał, że dane wskazują na utrzymanie się tendencji spadkowej.

Przypominamy, że Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o 9246 nowych przypadkach zarażeń koronawirusem. Jeśli statystyki będą stale ulegały poprawie, możliwe okaże się rozpoczęcie łagodzenia obostrzeń.

Szef resortu podkreślił, że służba zdrowia i edukacja są obecnie priorytetami. Adam Niedzielski wyraził nadzieję na przywrócenie zabiegów planowych po majówce. Oświadczył też, że rząd rozważa powrót uczniów klas I-III do stacjonarnego trybu nauczania.

Minister zdrowia nie ukrywał jednak, że zachowana będzie odpowiednia hierarchia i nadal nie ma przesłanek, by zaraz po majówce całkowicie odmrozić gospodarkę. Po służbie zdrowia i edukacji ma przyjść kolej na usługi fryzjerskie i kosmetyczne, później – drobne usługi.

Dużo dalej na liście rządu znajdują się handel wielopowierzchniowy, sklepy budowlane oraz hotele. Szef resortu ujawnił, że lokale gastronomiczne oraz branża fitness znajdują się na samym końcu tej hierarchii. Zdradził także, że na zniesienie nakazu noszenia maseczek na otwartej przestrzeni prawdopodobnie trzeba będzie zaczekać do końca maja.

Adam Niedzielski zaznaczył, że ostateczne decyzje nadal nie zapadły i łagodzenie obostrzeń rozpocznie się dopiero w momencie, w którym resort zaobserwuje zmniejszenie się fali zachorowań i – co za tym idzie – hospitalizacji.

[EMBED-551]

[EMBED-552]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >