Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Mazowsze. W rzece odnaleziono ciało. Czy to Krzysztof Dymiński?
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 07.02.2024 20:38

Mazowsze. W rzece odnaleziono ciało. Czy to Krzysztof Dymiński?

strażacy Krzysztof Dymiński
Ochotnicza Straż Pożarna - Ratownictwo Wodne/Facebook

Specjalistyczna jednostka strażaków we wtorek 6 lutego wyłowiła ciało z rzeki Wkry w miejscowości Pomiechówek (woj. mazowieckie). W środę 7 lutego dnia śledczy przekazali, że denat to mężczyzna. Internauci powiązali sprawę z zaginięciem Krzysztofa Dymińskiego sprzed ośmiu miesięcy. Prokuratura ujawniła, w którą stronę zmierza śledztwo.

Pomiechowo. Strażacy wyłowili ciało z rzeki Wkry

We wtorek 6 lutego strażacy ze specjalistycznej jednostki zostali zadysponowani na ul. Plac św. Anny w Pomiechowie. Około godz. 15 otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu ciała na rzece Wkry. Unosiło się ono na wodzie, zaczepione o drzewo. Funkcjonariusze wyłowili zwłoki, znajdujące się w stanie mocno posuniętego rozkładu.

Przyszedł do "19.30" i zwolnił się po tygodniu. Wyjawił prawdę o swoim odejściu

Znaleziono ciała w rzece. To Krzysztof Dymiński?

Po udostępnieniu informacji o akcji strażaków część internautów podnosiła, iż mają nadzieję, że zmarłym nie jest poszukiwany Krzysztof Dymiński. Warszawski licealista zaginął osiem miesięcy temu, a w sprawie wciąż nie nastąpił przełom. Nastolatek wyszedł w nocy z domu w miejscowości Pogroszew Kolonia (w gminie Ożarów Mazowiecki). Od tego momentu ślad po nim zaginął.

Dziennikarze Faktu zapytali służby o tożsamość osoby, której ciało wyłowiono z rzeki Wkry we wtorek. Prokuratura prowadzi obecnie śledztwo w tej sprawie. 

Zleciliśmy przeprowadzenie badań genetycznych – przekazała prokurator Katarzyna Skrzeczkowska Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga w Warszawie.

Prokurator, zapytana, czy można powiązać tę sprawę z zaginięciem Krzysztofa Dymińskiego, zapewniła, że "śledczy mają inną tezę na ten temat”.

ZOBACZ TAKŻE: Sensacyjne wieści o zaginionym Krzysztofie Dymińskim. Tam był widziany tuż przed świętami

Krzysztof Gawęda odnaleziony?

Internauci przypomnieli o innym zaginięciu, do którego doszło w Borkowie, czyli we wsi w powiecie nowodworskim, gdzie we wtorek odnaleziono ciało. Krzysztof Gawęda wyszedł z domu 22 listopada. Planował wówczas wyjazd do Warszawy, jednak zostawił w domu dokumenty, auto, klucze i telefon komórkowy.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mają informację na temat zaginionego Krzysztofa Gawędy. By połączyć się z Komisariatem Policji w Nasielsku, należy wybrać numer 47 72 44 870. Aby skontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, należy wybrać numer tel. 47 72 44 901 (213). Można skontaktować się także z najbliższą jednostką policji.

Źródło: Fakt.pl