Goniec.pl

Polska Policja

Mazowieckie: Nowe informacje ws. śmierci 4-latka, którego ciało zakopano za domem

15 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

W październiku pod Garwolinem znaleziono zakopane zwłoki 4-letniego chłopca . Dziś (15.12) pojawiły się nowe doniesienia w sprawie. Podejrzanymi są matka dziecka i jej partner.

Tragedia pod Garwolinem

Pod koniec października w Górkach pod Garwolinem (woj. mazowieckie) odnaleziono zakopane zwłoki 4-letniego chłopca. Zaginięcie chłopca zgłosiła 21 października jego prababcia, która była zaniepokojona tym, że nie widziała Leona od 6 miesięcy. Jego matka, 19-letnia Karolina W., oraz jej partner, Damian G., zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty umyślnego zabójstwa dziecka. Sąd Rejonowy w Siedlcach zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Jak informowała wcześniej prokuratura, Damian G. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Pod koniec października odbyła się sekcja zwłok czterolatka. - Po przeprowadzeniu tych oględzin biegły zaopiniował, że o przyczynie i czasie zgonu wypowie się po przeprowadzeniu dodatkowych badań histopatologicznych płuc i serca zmarłego dziecka - podali przedstawiciele Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Nowe ustalenia w sprawie

Reporterzy portalu Życie Siedleckie poinformowali o nowych ustaleniach dotyczących śmierci chłopca. - Feralnego wieczoru Karolina W. wlała wrzątek do wanienki, by wykąpać Leonka. Prawdopodobnie odwróciła się na chwilę i w tym czasie dziecko wpadło do wrzącej jeszcze wody - napisano. Damian G. relacjonował, że zamiast wezwać pogotowie ratunkowe, "sami robili mu różne okłady" - prawdopodobnie w obawie przed odpowiedzialnością za niedopilnowanie chłopca.

Poparzony Leon kilka dni miał słaniać się na nogach. - Przestał jeść i wreszcie zasłabł na podłodze. Damian G. chwycił go jeszcze na ręce, lecz Leoś się nie ruszał. Przestraszona para zawinęła go w kocyk i zakopała za domem - napisali dziennikarze Życia Siedleckiego.

Według informacji przekazanych na portalu śledczy zakładają, że oboje z Karoliną W. są winni śmierci 4-latka. Wymiar kary będzie zależał od wyników badań, bowiem "dziecko mogło jeszcze żyć, gdy je zakopywali". Prokuratura Okręgowa w Siedlcach nie podała przyczyn śmierci Leona, jednakże podobne wyjaśnienia składali podejrzani, a śledztwo w tej sprawie wciąż trwa.

- Podobnej treści wyjaśnienia, że dziecko wpadło do brodzika, w którym był wrzątek i nie zostało zaprowadzone do lekarza, złożyli podejrzani, ale my jesteśmy od tego, żeby to weryfikować. Ustaleń sekcji zwłok jeszcze nie ma - przekazała Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek. Dodała, że przyczyna i czas zgonu Leona będzie znana po przeprowadzeniu dodatkowych badań histopatologicznych, na których wynik prokuratura wciąż czeka.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: PAP, Życie Siedleckie

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Nie żyje słynny polski ksiądz. Przez wiele lat był egzorcystą
Czytaj więcej >

Wiadomości

Sanepid ostrzega przed popularnymi jajkami. Na skorupkach wykryto groźną bakterię
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nocny pożar w Tarnowie. 33 ewakuowanych, 11 osób poszkodowanych, w tym 4 dzieci
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromna wpadka TVP Info. Pokazali wpis Andrzeja Dudy, po chwili go usunęli
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przedszkolanka zauważyła siniaki na ciele 5-latki. Matka i jej konkubent zostali aresztowani
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opozycja już jest przekonana o sukcesie marszu 4 czerwca. "Największa manifestacja po 1989 roku"
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Wiadomości

Ada Rymaszewska

Chciała porządnej mogiły dla zmarłej mamy. Niewiarygodne, co zastała na cmentarzu
Czytaj więcej >
Wiadomości

Bartłomiej Binaś

Po śmierci Kamilka, ośrodek pomocy dostaje anonimowe maile. "Macie ręce we krwi"
Czytaj więcej >
Wiadomości

Ada Rymaszewska

Pomorskie. Zwłoki kobiety dryfujące w Wiśle. Policja ustaliła tożsamość denatki
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

Dlaczego nikt nie może znaleźć małżeństwa z Warszawy? Zaskakujące informacje
Czytaj więcej >
Polska

Bartłomiej Binaś

Zgierz. Śmiertelne zderzenie z radiowozem. Nie żyje jedna osoba, policjanci w szpitalu
Czytaj więcej >
Wiadomości

Agata Jaroszewska

Niespodziewane informacje o Jacku Jaworku. Prokuratura podjęła decyzję
Czytaj więcej >